Wpis z mikrobloga

Nigdzie nie mogę znaleźć, ale jak powiedzieć że chcę żeby jednostka zewnętrzna klimatyzatora była podwieszona zewnętrznie na balkonie na takich łapkach? Czy za takie coś się płaci dodatkowo czy to jest wliczone w montaż? Czy takie podwieszenie jest okay czy lepiej żeby stało na balkonie?
Ogólnie dzięki waszym poradom stwierdziłam, że nie będę kupować z montażem w mediaexpert, tylko znalazłam sobie lokalną firmę, która już jest jakiś czas na rynku.
#niebieskiepaski #rozowepaski #pracbaza #klimatyzacja #warszawa
lignocainum - Nigdzie nie mogę znaleźć, ale jak powiedzieć że chcę żeby jednostka zew...

źródło: IMG_9047

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
jak powiedzieć że chcę żeby jednostka zewnętrzna klimatyzatora była podwieszona zewnętrznie na balkonie na takich łapkach


@lignocainum: dokładnie tak jak napisałaś ;p Są tylko dwa rodzaje montażu jednostki zewnętrznej: albo stoi, albo wisi, więc jak powiesz, że ma być podwieszana, to wiadomo o co chodzi.

Czy takie podwieszenie jest okay czy lepiej żeby stało na balkonie?

W większości podwieszają i nic się nie dzieje. Szczególnie jak masz mały balkon, to szkoda
  • Odpowiedz
@lignocainum: Weź od administratora zgodę, najlepiej na piśmie, żeby Ci później remontu elewacji nie kazali robić jak się jakiejś Grażynce nie spodoba, że sobie stopę życiową i komfort mieszkania podniosłeś.
  • Odpowiedz
@lignocainum: na montaż poza balkonem lub na elewacji musisz mieć zgodę administratora budynku. Na balkonie możesz sobie postawić co chcesz, bo to część twojego mieszkania. Jednak jeśli jednostka zewnętrzna będzie zbyt głośna dla któregoś z mieszkańców, to też możesz mieć problemy. Nie będą kazali ci jej usunąć, ale w jakiś sposób wyciszyć, co może być niemożliwe. Najlepiej jeśli po prostu pójdziesz do administratora budynku i zapytasz, jakie są opcje.
  • Odpowiedz
@lignocainum: A co do pierwszej części, tak płaci się. Najlepiej, żeby była wewnątrz balkonu i na łapkach. Łapki mają za zadanie eliminować wibracje w czasie pracy, żeby nie przenosiły się na podłoże, na którym stoi.
  • Odpowiedz
ale to jest na na sąsiednim bloku dosłownie.


@lignocainum: może ktoś dał łapówkę lub loda pod stołem zrobił. W Polsce nie mamy prawa precedensu więc musisz mieć oddzielną zgodę, a jednostka wystająca poza obręb balkonu ingeruje w wygląd zewnętrzny wiec mogą sie #!$%@?ć
  • Odpowiedz
  • 1
@brh77603: Mam na balkonie od roku jednostkę zewnętrzną Samsung'a 3.5 kW, przy normalnej pracy - ustawione 22°C głośność jednostki zewnętrznej porównywalna jest do zwykłej lodówki przy poborze mocy około 500 W, co innego jak się ustawi 15°C i kompresor działa na max i pobiera wtedy 1.7 kW - to fakt jest to głośne i gdyby mi jakiś sąsiad coś takiego postawił to bym go z tym pogonił.
  • Odpowiedz
  • 8
@lignocainum: z doświadczenia mieszkania w bloku (i to, co gorsza, stuletniej kamienicy) powiem ci że ci co sobie pozakładali klimatyzatory nikogo o nic się nie pytali a jak ty się spytasz to tobie na pewno powiedzą że nie bo nie wolno
więc po prostu zakładaj i tyle, tak prawdę mówiąc to ani żadnej kary ci za to nie dadzą ani nie mogą cię zmusić w jakimś racjonalnie szybkim tempie do jego
  • Odpowiedz
  • 2
Na balkonie możesz sobie postawić co chcesz, bo to część twojego mieszkania.


@Malcolmpl: zależy, w nowych blokach balkon należy do części wspólnych a właściciel mieszkania ma tylko prawo do wyłącznego użytkowania, tak jak miejsce w hali garażowej
  • Odpowiedz