Wpis z mikrobloga

Długo już jestem #programista15k i rozwiązywałem naprawdę trudne problemy - skomplikowane algorytmy, optymalizacja i temu podobne bzdury.
Żadne z tych zadań nie przyniosło mi tyle dumy i satysfakcji co napisanie prostego programu dla mojego Taty.
To co napisałem to nic bardzo skomplikowanego ot apka wyliczająca kolejne terminy urzędowe w procesie, a następnie wyświetlajaca przypomnienia. Na rynku nie ma takiego rozwiązania, ponieważ w całej Polsce w branży Taty jest tylko około 1000 specjalistów.
#programowanie #chwalesie
  • 8
  • Odpowiedz
@pastarri byłoby fajnie, ale połowa prowadzi biura w pełnym wymiarze, ⅓ pracuje w zawodzie w dużych korpo, które mają własne wewnętrzne narzędzia a pozostali są to ludzie którzy dzielą tę działalność z innym zajęciem.
Więc potencjalna pula klientów to połowa, a dostosowanie mojego programu do korpo wymogów trochę by kosztowało. Choćby fakt, że baza danych jest na sqlite
I żeby było śmiesznie w Polsce ludzi w tym zawodzie brakuje bardziej niż programistów
  • Odpowiedz
@LeniwiecPracoholik: ja bym cisnął, masz przetestowane MVP, jest zapotrzebowanie na coś takiego. Wynieść do chmury i ciągnąć hajs co miesiąc od potencjalnych klientów. Jeśli produkt jest prosty, to nawet lepiej - w końcu development się skończy, działać będzie i będzie można pobierać hajs.

I ja wiem, że to jest kupa roboty, żeby to poskładać w taki sposób, żeby było dostępne dla ludzi z zewnątrz, ale wciąż - zastanów się, bo może
  • Odpowiedz