Wpis z mikrobloga

Cześć
Szukam kosiarki spalinowej z napędem dla wujka. Areał do koszenia to 8x70m lekko pod górkę. Zależy mi na tym żeby była bezawaryjna, miała dostępne części zamienne i dała się łatwo naprawić w razie czego (z tego co czytałem to nie wszystkie kosiarki są naprawialne). Budżet 1500zł.
Od paru dni wertuje stare tematy na różnych forach i już sam nie wiem co doradzić wujkowi. Czy Waszym zdaniem któraś z tych kosiarek wytrzyma pare ładnych lat?
1. AL-KO EASY 5.10 SP-S
- 1329zł,
- silnik AL-KO Tech 160 - czy ten silnik oparty jest na loncin?
- pojemność chyba 160cm3,
- moc 3.1KM,
- szerokość koszenia 51cm
- napęd
- gwarancja 5 lat
- serwis 20km od wujka
2.AL-KO Comfort 46.0 SP-A Plus
- 1709zł - znacznie przekracza budżet mimo że ma mniejsza pojemność i moc silnika, tzn. że silnik jest lepszej jakości, mniej awaryjny?
- silnik AL-KO Pro 145 QSS
- pojemność 139cm3
- moc 2,8KM
- szerokość koszenia 46cm
- napęd
- gwarancja 5 lat
- serwis 20km od wujka
3.World GRL 460S 4W1
- 1499zł
- silnik Loncin 1P65FE-2
- pojemność 166cm3
- moc chyba 5KM
- szerokość koszenia 46cm
- napęd
- gwarancja 2 lata
- brak serwisu poniżej 100km
4.NAC LS46-450-EHSS-JR
- 1199zł
- silnik Briggs&Stratton z serii 300E - nie wiem czy to jakaś pomyłka sklepu bo w nazwie jest 450E a w opisie że silnik seria 300E
- pojemność 125cm3
- moc chyba 2.4KM
- szerokość koszenia 46cm
- napęd
- gwarancja 7 lat
- serwis 40km od wujka

Na tę chwilę najbardziej skłaniam się ku numerze 1. Tylko czy ten silnik jest dobry? Numer 3 z tego co widzę jest bardzo chwalony na forach ale troszkę kłopot z serwisem. A może moglibyście doradzić mi coś innego.

#kosiarka #ogrodnictwo #ogrod #narzedzia #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@Representant: mam tą 3, działa 5 rok bez zarzutu, kupiłbym ponownie

natomiast zwróciłbym uwagę na zwrotność kosiarki, czy na działce dużo grządek, drzewek itd. - jeśli tak wziąłbym coś o mniejszej szerokości koszenia ale łatwiejszego do manewrowania
  • Odpowiedz
  • 0
@Representant nac teoretycznie ma łatwo dostępne części, ale nie sprawdziłem. Nie za bardzo o nią dbam, zimuje prawie pod chmurką, kosze 3-4 razy w tygodniu, koło napędowe jest #!$%@? bo trochę ściąga i się zalepia. Spełnia swoje zadanie ale szału nie ma :)
Czy kupiłbym drugi raz? Tak, jest kilkaset złotych tansza niż co na innego, co jest zapewne podobne, bo to wszystko chińczyk.
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja
Byłem właśnie u wujka. Najbardziej podoba mu się world ze względu na moc i pozytywne opinie na forach tylko że przez brak serwisu w okolicy chyba nie możemy go wybrać:(

@potato44: Możesz mi powiedzieć jak radzisz sobie z serwisem przez tyle lat? Albo ja nie umiem poszukać, albo w województwie śląskim nie ma autoryzowanych serwisów, a coroczny serwis jest chyba konieczny do tego żeby gwarancja była ważna.
Działka jest bez
  • Odpowiedz
@Representant: Bierz alko. Najlepsza dostępność części i bardzo mocny sprzęt. Wszystko zamówisz na luzie przez neta. Ja użytkuje drugą kosiarkę. Pierwszą po 10 latach dałem kumplowi i dalej nią pracuje.
Mam 12 arów koszenia trawnika, który nie jest trawnikiem a koszoną łąką. Maszyna idzie jak szalona, po zimie pali na raz, nawet na reszcie paliwa z jesieni.
  • Odpowiedz
  • 0
@naxed: Nie trzeba, dziękuję:) Jednak znalazłem i serwis i sklep stacjonarny worlda w okolicy. Zamiast szukać pod 'grass' szukałem pod 'world' tak więc odpuszczam naca.
Biorę pod uwagę tylko alko i world.
Wujek kosi co 2-3 tygodnie.

@KrolWlosowzNosa
Właśnie mam wątpliwości czy alko z numeru 1 też trzyma taka jakość bo jest coś dziwnie tani jak na taka pojemnosc i moc silnika oraz szerokosć koszenia.
W czwartek (o ile będzie otwarte)
  • Odpowiedz