Wpis z mikrobloga

Dobra mirki jeszcze raz temat butów - bo już mam wszystkie co chciałem i podzielę się moimi opiniami i może ktoś kto użytkuje dany but będzie w stanie coś podpowiedziec.

Alpinestars Toucan rozmiar 43:
- zalety: wydaje się być zajebiscie solidnym butem, plastikowo aluminiowe klamry, dużo miejsce ochronnych
- wady: mam wrazenie, że lekko ciśnie w mały palec, prawy trochę mniej niż lewy, nie mam pojęcia czy to kwestia przyzwyczajenia, późniejszego dopasowania czy już tak zostanie, raz czułem nawet mrowienie w lewej stopie

Alpinestars Toucan rozmiar 44,5 (nie ma 44):
- zalety: jw plus nie ciśnie małego palca
- wady: luz między góra stopy a środkiem buta jeżeli rozumiecie o co mi chodzi, po prostu przestrzeń między stopą a butem, dopiero po dwóch wkladkach leżą dobrze

Sidi Adventure 2 rozmiar 44:
- zalety: wydają się leżeć najlepiej, nie czuje nic co mogłoby przeszkadzać
- wady: ten but generalnie sprawia wrażenie gorszego, kalmary plastikowe wyglądają jakby miały zaraz popekac, mało miejsc ochronnych

I teraz się zastanawiam co wybrać. Zakładanie dwóch wkładek do buta to już mi się wydaje trochę absurdalne. Znowu zakup rozmiaru 43 i liczenie na to że się ułożą i będzied dobrze jest ryzykowne, bo jak się nie ułożą to się będę męczyć a to jest dużo kasy za taki but. Sidi wydają się być najrozsądniejsze z drugiej strony moim zdaniem nie mają podjazdu do toucanow..

W każdym z butów pochodziłem po mieszkaniu dość sporo. Póki co rozsądnek podpowiada mi, że SIDI będzie lepszym wyborem, ale też nie takim żebym był bardzo zadowolony

#motomirko #motocykle
  • 5
  • Odpowiedz
I teraz się zastanawiam co wybrać.


@pepepanpatryk: SIDI, oba są dobrze zrobione (setki ludzi robi w tym tysiące km). Bierz ten który jest wygodniejszy. Ja bym brał Toucan. bo mam szeroka stopę i SIDI jest niewygodne.
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Miałem Sidi, jeździłem rok i są super wygodne, nic się nie rozleciało. Sprzedałem je tylko dlatego bo nie widzę sensu jazdy w tak gigantycznych butach i irytowały mnie te dodatkowe centymetry podeszwy, ale na temat jakości tych butów nie powiem złego słowa - poza tym, że są głośne przy chodzeniu jak sam #!$%@?.
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Ale co Ty w ogóle chcesz robić w tych butach? Jeździć na crossie? SIDI i tak są duuuuuzo lepiej chroniące niż większość motocyklowych butów z turystycznej półki. Klamry w razie czego są wymienne.
Jedyny minus to jak ktoś wyżej napisał, skrzypią przy chodzeniu.
apeee - @pepepanpatryk: Ale co Ty w ogóle chcesz robić w tych butach? Jeździć na cros...

źródło: IMG_2355

Pobierz
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk to jest ta sama klasa butów. Turystyczne z lekką ochrona. Wygodne do chodzenia.
W SIDI moja stopa nie weszła, w tucany tak. Możesz jeszcze zobaczyć Kilm i Revit. Leatt też coś zrobił w tym segmencie. Jeżeli chcesz ochrone a nie wygodę chodzenia to Crossfire albo tech 7/10
  • Odpowiedz