Wpis z mikrobloga

#ios #android #iphone #telefony

Mireczki czy przesiadka z Androida na Appla będzie męczarnia? Moge od dziś odnowić umowę i wziąć jakiegoś Iphona 15 pro/max i tak się zastanawiam czy zaryzykować.

Dodatkowo czy nawigacja na iPhonie dorównuje tej googlowej? Jeżdżę dużo, codziennie i dobra navi w telefonie to coś obowiązkowego. Google pokazuje mi momentalnie zamknięte odcinki autostrad itp czy navi od Appla ma takie same funkcje?

Czy są jakieś kluczowe aplikacje na androidzie których nie ma na Iphona?

Czy nie będzie problemu z dodaniem maila na Gmailu do poczty iphonowej?

I generalnie którego Iphona wybrać jak coś? Nie chce żeby był wielkości tabletu. Mam teraz Xiaomi 12 chyba pro czy coś, jest to mały telefon jak na obecne czasy i chciałbym żeby iPhone również nie był wielkości mini tabletu
  • 14
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: ja nie planowałem zmiany systemu ale tak wyszło i dość szybko się przyzwyczaiłem. Jeśli chodzi o nawigację to nadal używam jednak Map Google.
  • Odpowiedz
Dodatkowo czy nawigacja na iPhonie dorównuje tej googlowej? Jeżdżę dużo, codziennie i dobra navi w telefonie to coś obowiązkowego. Google pokazuje mi momentalnie zamknięte odcinki autostrad itp czy navi od Appla ma takie same funkcje?


@Alinoe_83: Google Maps działa bez problemu na iOs.

Czy są jakieś kluczowe aplikacje na androidzie których nie ma na Iphona?

Nic mi się nie kojarzy.

Czy nie będzie problemu z dodaniem maila na Gmailu do poczty
  • Odpowiedz
Czy nie będzie problemu z dodaniem maila na Gmailu do poczty iphonowej?


@Alinoe_83: nie

I generalnie którego Iphona wybrać jak coś? Nie chce żeby był wielkości tabletu. Mam teraz Xiaomi 12 chyba pro czy coś, jest to mały telefon jak na obecne czasy i chciałbym żeby iPhone również nie był wielkości mini tabletu


@Alinoe_83: po prostu nie bierz maxa, chociaż ja lubię bardzo małe telefony i mam mini, ale ostatni
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: ja się przesiadłem i nie wróciłem do AND. Wszystko zależy czego oczekujesz od telefonu. Początkowo korzystałem z nawigacji google, ale teraz już tylko od apple. Jest lepsza po prostu, mieszkam w Warszawie, odkąd zaczęli przekopywać Mokotów to nawi z google nie nadążała z aktualizacją poprawnej trasy, ta od iOS jeszcze mnie nie wprowadziła w błąd. Plus jak masz smartwach fajnie pomagają wibracje z zegarka podczas jazdy czy poruszania się pieszo
  • Odpowiedz
@Alinoe_83 zamów sobie przez internet z dostawą do domu, poużywaj 13 dni i 14 dnia ewentualnie zwróć jak Ci nie siądzie. Mi to strasznie uratowało dupe bo mimo chęci nie dałem rady przejść z samsunga na ajfona i dużo rzeczy mi tam poprostu brakowało.
  • Odpowiedz
Mireczki czy przesiadka z Androida na Appla będzie męczarnia?


@Alinoe_83: kompletnie nietechniczna różowa przesiadała się przez ok. miesiąc. Chwile zwątpienia miała tylko na samym początku. Tak to już bywa z przyzwyczajeniami.

  • Odpowiedz
@Alinoe_83 ja się przesiadłem kilka lat temu na iOS i początkowo ciężko było się przestawić i tak naprawdę dopiero niedawno ten system zaczyna doganiac Androida (widgety, usuwanie aplikacji z pulpitu, wybór przeglądarki, podłączanie do sieci WiFi bez wchodzenia w ustawienia) ale jak już się przyzwyczaisz to nie ma odwrotu.
Polecam brać Pro (Max jest wg mnie za duży, a bez „pro” kamera jest dużo gorsza). Między kolejnymi generacjami nie ma zbyt dużej
  • Odpowiedz
@Alinoe_83: sam musisz sprawdzić. Ja się kilka razy odbiłem. Żona nie ma takich problemów i z Androida przyszła na iPhone'a. Ale jak go rozbiła to ma Pixela i też nie narzeka. Tylko to ja później się muszę zastawiać jak jej coś ustawić jak prosiła.
  • Odpowiedz
@Alinoe_83 bez problemu - jak pierwszy raz włączysz telefon to prowadzi za rączkę i kopiuje praktycznie wszystko, łącznie z aplikacjami. Od niedawna nawet wiadomości z whatsapp kopiuje
  • Odpowiedz