Wpis z mikrobloga

#praca Witam wszystkich. Która praca jest lżejsza praca na produkcji jako pracownik produkcyjny czy praca jako magazynier z uprawnieniami na wózki widłowe, w jakiej branży więcej można zarobić i gdzie łatwiej zostać kierownikiem i zarabiać 6000-7000 netto miesięcznie?
  • 17
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Łatwiej Ci będzie na wózku widłowym.
Na produkcji w niektórych branżach, to cały czas stoisz przed maszyną, pilnujesz ją, nie możesz jej opuścić, chyba że chwilowo z kimś się zamienisz. Maszyna musi chodzić cały czas, jak coś się #!$%@?, to zaraz cała produkcja stanie.
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Nie. No chyba, że będziesz miał wielkie szczęście. Zawsze możesz zostać kierownikiem placu, ale nadal będziesz prowadził ten wózek widłowy.
Ale u mnie w #pracbaza był taki przypadek kiedy wózkowy stał się kierownikiem, ale to nadal praca stojąca. Potem stał się koordynatorem, ale nikt nie wie na czym jego praca polega poza tym, że robi to samo co wcześniej, z tym, że częściej odwiedza biuro i czasami coś tam robi
  • Odpowiedz
  • 0
@Chrystus Przez pracę biurową mam na myśli wpisywanie danych do komputera i sporządzanie i wypełnianie dokumentów np. w logistyce w ekspedycji i innym dziale logistyki czy są takie stanowiska w logistyce tam gdzie przez 4 godziny jeździsz wózkiem widłowym a przez 4 pracujesz przy komputerze?
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Pracując na wózku przy załadunku, czy rozładunku musisz wypełniać papiery. Ale szef będzie wolał zatrudnić kolejną biurwę, niż drugiego wózkowego, gdyby jednego zabrakło, bo musiałby robić w biurze. Jak już mówiłem, sztaplarkowi całkiem dobrze zarabiają, na pewno lepiej od biurwy.
Ale możesz spróbować aplikować na stanowisko logistyki.
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Jeśli nie masz innych zalet i papierków to pozostaniesz tylko wózkowym. Ale jak już wspomniałem, jak się wykażesz to możesz zostać kierownikiem placu.
Ale posiadanie uprawnień na wózki przyda się nie tylko magazynierowi.
Ale oczywiście możesz się doszkolić i uzyskać uprawnienia na przewożenie substancji niebezpiecznych, na wózki wysokiego składowania.

Ale to co mówię, to może też zależeć od rodzaju firmy. Czasami możesz być tylko odpowiadać za stany, a wózkiem jeździć
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Uprawnienia II WJO – uprawnienia obowiązują dla wszystkich rodzajów wózków jezdniowych, z wyjątkiem wózków specjalizowanych. I do jakiejś wysokości i masy. Szczegółów nie pamiętam.
Ale wysokie składowanie rozpoczyna się chyba od 6-7 metrów.
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Nie jestem w stanie Ci tego powiedzieć. Ale mogę Ci powiedzieć tylko, że sam kurs da Ci tylko papierek. A tylko jazda pod okiem współpracowników pomoże Ci nauczyć się obsługi wózka. W dwa miesiące jazdy nauczysz się tylko poprawnie jeździć.
Zmierzam do tego, że tak bez doświadczenia niekoniecznie pozwolą Ci od razu jeździć.
  • Odpowiedz
@Orbiter01: Ciężko powiedzieć. Bo to zależy też od firmy, obowiązków i regionu. A po ostatnich podwyżkach płacy minimalnej pewnie sporo się pozmieniało.
Ale czytałem oferty pracy, gdzie oferowali nawet 6000-7000zł w województwie pomorskim. Ale to pewnie z nadgodzinami. A znam ludzi, którzy pewnie nawet dwukrotnie przekroczyli roczny limit nadgodzin, czyli 150 godzin jeśli się nie mylę.
  • Odpowiedz