Wpis z mikrobloga

#baldursgate3
Mirki czy jest jakiś poradnik jak dokładnie stworzyć silną postać i lewelować drużynę?
Chodzi mi o coś w stylu - rasa, klasa, rozdaj punkty, wybierz zdolności itd.

Nie wiem nic o D&D 5 edycji i jest po prostu za dużo podklas, zaklęć. Po pracy nie chcę mi się tego studiować.

Albo jakie mody wybrać aby znacznie ułatwić grę (wersja GOG)
  • 7
  • Odpowiedz
@antb47: generalnie gra nie zmusza ani nawet niezbyt "pokazuje" wszystko co dostepne dla danej klasy wiec raczej nie zaklada ze gracz bedzie sleczal na wiki, wybierz co ci pasuje "klimatem" i na nizszych poziomach trudnosci dasz rade po prstu wybierajac co ci pasuje na ekranie zdobywania poziomu

Tylko pierwsze kilka poziomow (eksploracja pierwszej mapy) daje takie odczucie slabych postaci bo mamy tak malo HP ze niefortunny krytyk wroga potrafi zezlomowac postac,
  • Odpowiedz
  • 0
@saviola7: Nazi gramar?

@Massiv Nie chcę mi się oglądać kilkanasto minutowe filmiki. Wolę coś szybciej przeczytać

@3mortis Włąśnie jestem na drugim poziomie i ciągle dostaje lanie. Wisienką na torcie były już 3 wylosowane 1, ale ani jednej 20.
Albo Astarion z pomocą Posępnego serca wyrzucił 19 aby otworzyć drzwi tylko zabrakło 1.

Co do ślęczenia w wiki to gra do tego zachęca przy mnóstwie dostępnych opcji. Przykład: Gale - level 2
  • Odpowiedz
Wisienką na torcie były już 3 wylosowane 1, ale ani jednej 20.


@antb47: sprawdz czy nie masz wlaczonych kosci karmicznych w opcjach, jak tak ton wylacz

Gra stara sie balansowac 1 i 20 ale podobno przez to ze w np otwieraniu zamkow mozesz przezucic wynik a w walce niezbyt to wlasnie takie sa odczucia graczy i generalnie negatywne nastawienie do "poprawiania uczciwosci rzutow"
  • Odpowiedz