Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czego poniższe objawy mogą być przyczyną i do jakiego lekarza powinienem się z tym udać, albo jakie powinienem wykonać badania we własnym zakresie?

Od dłuższego czasu (2-3 lata) obserwuję u siebie:
- problemy z koordynacją ruchową - podczas chodzenia muszę ciągle myśleć o tym jak stawiam stopy i w momencie kiedy się pomylę, to tracę wtedy jakby równowagę - z boku mój styl chodzenia może wyglądać trochę dziwnie;
- pogorszenie mowy i jąkanie - moja mowa stała się niespójna, a zdania mało rozbudowane i nawet pomimo tego, że w głowie wiem co chcę powiedzieć, to jak już zaczynam mówić, to zaczynam się jąkać i ciągle z wyprzedzeniem muszę myśleć o tym, co w danej chwili chcę powiedzieć - staram się przez to mało mówić;
- bóle głowy, jej ucisk i rozgrzanie podczas/po mówieniu - wystarczy zaledwie krótka rozmowa i czuję taki jakby nagły ucisk w skroniach i gorąc wewnątrz głowy, tak jakby ktoś dłońmi ścisnął mi głowę, albo jakby ciśnienie chciało mi ją rozsadzić;
- otumanienie - często ludzie mówią mi że jestem nieobecny, potrafię skupić się na jednym punkcie i przez moment o "niczym" nie myśleć, i to nawet wtedy, kiedy ktoś coś do mnie mówi - po prostu łapię wtedy takiego chwilowego laga
W momencie kiedy mam coś zrobić albo gdzieś pójść, to moje pole widzenia jest wtedy zawężone tylko do tej jednej określonej rzeczy i nie zwracam już uwagi na nic innego - jestem jak npc z GTA

Dodatkowo stałem się wycofany, nie angażuję się w życie towarzyskie, nie mam ochoty poznawać nowych ludzi, nie mam ochoty brać udział w różnych aktywnościach co dawniej, nie wyrażam swoich emocji i na większość rzeczy jestem obojętny.

Kiedyś czegoś takiego nie miałem...
Stałem się jakimś dziwolągiem... dobrze że chociaż mam pracę zdalną, bo dzięki temu ograniczam kontakty z ludźmi i nie muszę za często wychodzić z domu

Ogólnie to nie robię badań i nie kontroluję na bieżąco swojego stanu zdrowia, raczej unikam chodzenia do lekarza jeżeli nie mam gorączki "40 st"
Powyższe objawy nie wpływają jakoś bardzo na moje codzienne obowiązki i pracę, bo to co mam robić to zrobię, ale czuję jednak że coś jest ze mną nie tak

Z góry dzięki za pomoc :-)

#zdrowie #medycyna #choroby #lekarz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
@mirko_anonim zrobiłabym podstawowe badania (morfologia,, lipidogram, glukoza, tarczyca, elektrolity - wapń, potas, sód, fosfor, magnez), warto też żebyś mierzył ciśnienie 2x dziennie przez jakiś czas. No i koniecznie neurolog.
  • Odpowiedz