Wpis z mikrobloga

  • 1
@hexxx automatycznie pobiera dana walutę. Chyba że jej nie ma, albo jest za mało to przewalutowuje z konta glownego/złotówkowego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Evurak wylatuje do Turcji i z tego co piszą to czasami warto płacić lirami a czasami euro. I właśnie nie wiem jak z tym będzie. To zależy jak wklepia na terminalu?
  • Odpowiedz
  • 0
@hexxx a to tak. Na targowisku tak miałem. Powiedziałem że chce zaplacic dolarami. Wtedy sprzedawca ustawił na terminalu dolary i dolary pobrało z revolutowego konta. Co ciekawe niektórzy euro i dolary traktują równorzędnie, wiec lepiej płacić dolarami bo korzystniejszy kurs ma.
Lira to śmieciową waluta. Musiałbyś liczyć na bieżąco co sie bardziej opłaca.
Czy każdy może tak ustawić na terminalu to musiałby się ktoś inny wypowiedzieć bo ja gotówki przeważnie używałem.
  • Odpowiedz
@Evurak: @hexxx Ja wypłaciłem w bankomacie turecką walutę i miałem dolary, które wziąłem z Polski, na plaży lub wszędzie tam gdzie była płatność gotówką pytałem ile w lirach ile w dolarach, generalnie lepiej wychodziło płacić w ich walucie bo sobie duży przelicznik za $ liczyli. A jak jest płatnościami kartą kolega wyżej ci napisał dokłądnie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Evurak: @dzieju41 ogólnie to nie mam zamiaru tam dużo zakupów robić, chyba, że się przejdziemy na jakieś targowisko albo do sklepu
mam tylko euro w gotówce z poprzedniego wyjazdu, dolary i liry chcę mieć na karcie. Wydaj mi się, że styknie.
  • Odpowiedz