Wpis z mikrobloga

@Sceptyk_bez_zdania: Jak stary to laptop? Chyba od jakiegoś czasu laptopy mają wgrany klucz Windowsa w BIOS-ie. Jeśli oryginalnie był na nim legalny Windows to podczas instalacji chyba sam powinien się zaktywować i być w pełni legalny. Tylko trzeba prawdopodobnie pobrać odpowiednią wersję Windowsa pod tego laptopa. Ale pewności nie mam co do tego klucza w BIOS-ie.
  • Odpowiedz
mogą być jakieś problemy z lewym?


@Sceptyk_bez_zdania: to raczej kwestia moralności. nie musisz żadnego kupować i nie będzie problemów, windowsy po pirackiej aktywacji do dawna się zachowują jak oryginały, nawet się aktualizują.

jak uważasz, ze microsoft zasługuje na zapłatę za windowsa to płacisz 600zł jak Pan Gates przykazał, w innym wypadku równie dobrze używasz hwidgen i nie nagradzasz cwaniaków z kodami za 20zł.
  • Odpowiedz
Nie mam skrupułów w tym przypadku.


@Sceptyk_bez_zdania: to ściągasz instalkę z strony microsoftu, instalujesz bez klucza i w powershell (jest w starcie)po instalacji (jako administrator)

irm https://massgrave.dev/get | iex

jako metoda wyklikujesz HWID

w tym okienku co się pojawi

z tego co pamiętam microsoft już zablokował aktualizację windowsa 7 do 10, a 7 już niewspierana w zasadzie i średnio jest sens na niej siedzieć
10129 - >Nie mam skrupułów w tym przypadku.

@Sceptykbezzdania: to ściągasz instalkę ...

źródło: Screenshot 2024-05-01 111222

Pobierz
  • Odpowiedz
@Sceptyk_bez_zdania: Napisz do Della że miałeś laptopa z W7. Zaktualizowałeś go do W10. Padł ci dysk. Straciłeś wszystkie dane i teraz chcesz na tym laptopie, na nowym dysku zainstalować legalnie W10 bo to dobry laptop. Ale nie wiesz jaki klucz wpisać. Może ci coś podeślą. :)
  • Odpowiedz
@Gieekaa

Nie ma go gdzieś zapisanego na obudowie?

Teraz widzę, że jest. Pytanie czy teraz mi się przyda?

Napisz do Della że miałeś laptopa z W7. Zaktualizowałeś go do W10. Padł ci dysk. Straciłeś wszystkie dane i teraz chcesz na tym laptopie, na nowym dysku zainstalować legalnie W10 bo to dobry laptop. Ale nie wiesz jaki klucz wpisać. Może ci coś podeślą. :)

To też dobry pomysł xD
  • Odpowiedz