Wpis z mikrobloga

Czy waszym zdaniem społeczność rowerowa powoli zanika? Mieszkam w obrębie mekki mazowieckiego kolarstwa i odkąd zaczęła się zjeżdżać typowa warszaffka w rękawicach neoprenowych i trekach za 1 swoją pensje (dyrektor banku, 150k xD) to zauważam że mało ludzi macha, mało ludzi pyta się czy komuś, kto stoi na poboczu i siedzi, leży, rzyga, ma #!$%@? rower, po prostu pomóc xD.
#szosa
  • 41
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: Bogu dzięki, niech zaniknie to będę mógł się z dziećmi normalnie na rower wybrać a nie oglądać się czy jakiś zjeb mi w dziecko nie wjedzie bo musi #!$%@?ć po ścieżce szybciej niż samochody.
Osobiście uważam że na ścieżkach rowerowych, a na pewno pieszo rowerowych, powinno się ograniczyć prędkość do 15km/h. Ktoś chce szybciej niech sobie jedzie na jakiś tor.
  • Odpowiedz
@nasi-lemak: a tak w sumie nie jest? Jeżdżąc samochodem ciągle trafiam na takich w obcisłych spodenkach co gardzą ścieżka i jadą droga, co jest dla.mnie zastanawiające bo w okolicy ścieżek mam masę, głównie asfaltowych z nawierzchnią w lepszym stanie niż na jezdni.
  • Odpowiedz
@zGdyniMlodyG: jak w styczniu, lutym jadę to macham każdemu i pytam każdego kto stoi czy w porządku, ale teraz jak mijasz 200 ludzi to już by mnie ręka zabolała, jak ktoś stoi to zawsze pytam
  • Odpowiedz
  • 5
@TY_GRY_SEK ale mordo jak będzie dziecko jechało prosto to nikt w nikogo nie wpadnie. Ja moich uczę żeby trzymali linię prostą jazdy, Tobie też to polecam.
  • Odpowiedz
@TY_GRY_SEK: a może przenieść dzieci z rodzicami na taki tor? pomyśl, spokojna bezpieczna jazda w kontrolowanym zamkniętym środowisku, gdzie nikt nie jeździ szybciej niż 15 km/h :] i wtedy Ty z dziećmi czujesz się bezpiecznie, i ludzie zapierniczający na ścieżkach też mogą swobodnie jeździć :]
  • Odpowiedz
@Farmer_Joe: mój pomysł lepszy

@Pegos staram się jak mogę implikować im nienawiść do pedalarzy, współczuję twoim które uczysz że ścieżka rowerowa to miejsce jakiegoś gościa w upiętych spodenkach a one mają się chować przed nim xD
  • Odpowiedz
Jeżdżąc samochodem ciągle trafiam na takich w obcisłych spodenkach co gardzą ścieżka i jadą droga, co jest dla.mnie zastanawiające bo w okolicy ścieżek mam masę, głównie asfaltowych z nawierzchnią w lepszym stanie niż na jezdni.


@TY_GRY_SEK: świeżak, opanuj się.
sargento - > Jeżdżąc samochodem ciągle trafiam na takich w obcisłych spodenkach co ga...

źródło: mózg 03

Pobierz
  • Odpowiedz
@TY_GRY_SEK: otóż nie. nie lepszy. Dziecko ma zasięg na rowerze krótszy niż dorosły człowiek, mniej widzi bo jeszcze nie umie/ nie ogarnia/ jest niższy od dorosłego rowerzysty. Ludzi z dziećmi jest stosunkowo mało na ścieżkach, więc nie masz racji :]
pozatym jak wspomniałem, kontrolowane bezpieczne środowisko do nauki jest lepsze niż pchanie się "na miasto"
to jak z jazdą autem, najpierw plac potem miasto :]
a co do ścieżek to sprawdź
  • Odpowiedz
@Pegos: no cóż, świat nie jest idealny, wyobraź sobie że niektórym dzieciom rodzice sugerują że muszą ustępować jakiemuś pedalarzowi w obcisłych spodenkach, te to dopiero niefajnie mają.
  • Odpowiedz