Wpis z mikrobloga

Trochę mnie dziwi to gadanie o bankructwie Cara i Carycy. Mówicie, że wziął bańkę kredytu i że ma 40 tysięcy raty miesięcznie do spłacenia. Zgoda, ale przecież on wziął te pieniądze na zakup pola i paneli fotowoltaicznych. Skoro i pola i paneli jeszcze nie kupił, to on te pieniądze nadal ma.
Pewnie wydał jakieś 20K na głupoty, typu majtkomat.pl albo fikuśne okulary, ale większość puli jest na koncie. Kiedy kanał padnie, to po prostu z pieniędzy z tego kredytu, będzie ten kredyt spłacał. Do tego jest jeszcze firma Sorfay i usługi adwokackie Carycy, więc taki goły to on nie jest. Co prawda będzie w plecy jakieś 60- 100K za odsetki, ale spokojnie to udźwignie. Jest jeszcze rodzina, która go wspomoże. Także, przeslanki o jego rychłym bankructwie są mocno przesadzone.

#kononowicz
PonuryBatyskaf - Trochę mnie dziwi to gadanie o bankructwie Cara i Carycy. Mówicie, ż...

źródło: 123

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf On mógł też wziąć kredyt firmowy, do papierów wpisał dochody z Mlecznego i te nabiły mu masakrycznie zdolność kredytową. Do tego póki żył Major puszczał na lewo faktury za "pomoc informatyczną".

On pewnie niewiele oszczędził, widać było że kasę wydawał na bieżąco: co pół roku jechał na drogie, zagraniczne wakacje, kupił niejeden nowy samochód, wyremontował chatę.

Centaur od kiedy stał się kleszczem żerującym na Mlekołaku żyje bardzo wystawnie.
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: @krav kredyt milion i rata 40k XDD to na ile on ten kredyt wziął? Na 2 i pół roku? XD przy kredycie hipotecznym milion na 9% na 10 lat masz coś koło 13 k raty. A teraz ile wynosi średnie RRSO w hipotecznym? 7,5? 8,5? Bierzesz milion spłacasz 1,5 mln ale krwa skad się komuś wzięło 40k raty to nie wiem XDD
Ivan_Sekal - @PonuryBatyskaf: @krav kredyt milion i rata 40k XDD to na ile on ten kre...

źródło: IMG_20240501_133756

Pobierz
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: Oczywiście, że nie jest tak, że już na ten moment jest bankrutem, ale jak zabraknie na raty i nie dogada się z bankiem na inne warunki (a banki to w 80% wypadków nie idą na ugody w takich syt.) to zaczyna się moment, gdy zaczyna się lawinowy wzrost strat od pożyczonej sumy. Dławek to pi*da, a w takich domach w 99% przypadków to kobiety zarządzają finansami, więc to bardziej od
  • Odpowiedz
@PonuryBatyskaf: no dobrze, ale pytanie czy ten kredyt ma jakieś zabezpieczenie? Jak brałam kredyt hipoteczny to miałam warunki do spełnienia i kontrolę z banku, czy wyrabiam się w czasie. 1 mln kredytu nie dostał bu od ręki.
  • Odpowiedz