Wpis z mikrobloga

Planuję zakup nowego tv i od razu chciałbym zainwestować w jakieś podstawowe audio. Co polecacie żeby bezproblemowo jednym kliknięcie z tel włączyć coś na tym ze Spotify lub podcast yt (bez video)
#audiovoodoo #audio #telewizory #tv
  • 14
  • Odpowiedz
@bejt jak nie chcesz się bawić w duże kolumny to albo Sonos Arc (tylko koniecznie z subem) albo Bang Stage. Jeśli chcesz klasyczny zestaw audio to już pytanie jaki budżet
  • Odpowiedz
@bejt to wejdź sobie po prostu na olx i szukaj. Jak coś wpadnie w oko to zobacz czy amplituner/wzmacniacz ma funkcje sieciowe i tyle. W tym przedziale cenowym nowego nie opłaca się kupować
  • Odpowiedz
@bonus: @bejt: obleci, sam mam, ale mam też podpięte stereo za 600pln (duże podstawkowe missiony za 400 i t-amp za 200) i jest fajniejsze. Niby nie dużo lepsze, ale przyjemniej się słucha.
Chociaż pewnie do oleda lg serii C wystarczyłoby skrzynkę basową podpiąć i nic więcej. I najważniejsze, nie przysuwać tv blisko do ściany. Głośniki bym dodał tylko jeśli pokój jest ogromny.
Plus, LG ma opcję wygaszenia samego ekranu więc
  • Odpowiedz
@bonus: no ma bas, tylko on nigdzie nie schodzi i przez to wszystko brzmi strasznie sucho, na wysokiej głośności (która wcale specjalnie głośna nie jest) wysokie zaczynają wręcz kłuć w uszy a tłustego mięsa nadal nie ma, jest tylko coraz większy suchy kotlet.
Że tak pozwolę sobie na audiofilizowane opisy.
  • Odpowiedz
@bejt: wszystko zależy od budżetu, jeśli nie wielki to kupujesz dobre głośniki aktywne 2.0 z bluetooth (np edifiery za ok 800zł), dla upgradu dźwięku puszczanego z tv dokupić DACa, jeśli budżet większy to amplituner (najlepiej żeby obsługiwał aptxHD) i kolumny podłogowe. Soundbary z góry nie są przeznaczone głównie do muzyki
  • Odpowiedz
@bejt: miałem je (nawet 2 pary zanim przesiadłem się na ampli + kolumny) i są na prawdę świetne szczególnie jeśli lubisz bas, ale są też bardzo podatne (jak większość audio) na miejsce odsłuchowe tzn. w dużym otwartym salonie i kanapie na środku bas niestety ucieka pod sufit, natomiast jeśli masz miejsce odsłuchowe i za nim ścianę np. kanapa przy ścianie to bas z racji odbicia od ściany jak za tą cenę
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mar-v-son świetnie! Mi chyba głównie zależy na tym żeby móc je wykorzystać do tv, a innym razem do tel lub tabletu do podcastow/muzyki
  • Odpowiedz