Wpis z mikrobloga

NEUROSHIMA POWRACA!
* nowym wydawcą będzie Dark Rabbit, które ma w swoim portfolio Midguard (cyberpunkowi wikingowie w kosmosie), Herosi vs Horrory i Thorgala RPG
* gra będzie działała na mechanice D&D 5e
* lore świata zostanie rozwinięty
* jesienią na wspieram.to będzie zbiórka na ufundowanie wydania nowej wersji systemu; wcześniej zostanie udostępniony starter wraz z przygodą i przykładowymi postaciami
* więcej informacji: KLIK! (fb wydawcy)

#rpg #dnd #gryfabularne #neuroshima
Aerthevizzt - NEUROSHIMA POWRACA!
* nowym wydawcą będzie Dark Rabbit, które ma w swoi...

źródło: 437214293_120208564967820465_7590532811492708310_n

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@teluch: W 5e ludzie w Polsce masowo grali zaraz po angielskiej premierze i nie mieli żadnego problemu z brakiem polskiej edycji. Podręcznik do Neuro ma być niezależny/kompletny w przeciwieństwie do TOR 5e (nakładka/suplement), więc jednym potencjalnym problemem może być brak spójności terminologicznej jeśli Dark Rabbit nie dogada się z Rebelem ws. wykorzystania tłumaczenia.
  • Odpowiedz
  • 1
@Aerthevizzt bardzo dobry pomysł z użyciem powszechnej, otwartej i przetestowanej wszechstronnie mechaniki. Aż ciężko uwierzyć, bo dotychczas normą było u nas kręcenie czegoś, byle samemu i puszczanie takiego nieogranego potworka na rynek. D&D to wszechstronna mechanika, już dawno robiono na niej erpegi które nic wspólnego z settingami High Fantasy nie mialy.
  • Odpowiedz
  • 0
@jast: Dark Rabbit w dotychczasowych swoich produkcjach wykorzystywał właśnie autorskie mechaniki, więc w sumie się zdziwiłem że teraz postanowili spróbować czegoś sprawdzonego i popularnego
  • Odpowiedz
  • 1
@Aerthevizzt Ja prowadziłem na Savage Worlds kiedyś, byle tylko nie prowadzić na tym gównie. Jak lubię ten system, ale mechanikę faktycznie ma #!$%@?ą. Lepsze 5e, zwłaszcza, że w oryginalnej mechanice umiejętności nic nie znaczyły (z wyjątkiem przesuwania suwaka), więc i 5e będzie tu pasować. Poza tym mało z 5e miałem do czynienia (głównie jako gracz, a i to niewiele) i chętnie poznam lepiej.
  • Odpowiedz