Wpis z mikrobloga

Kupiłem niedawno Opla... Astre J 1.6T 180km, 2011 rok. Na początku jak dojeżdzałem np. do świateł to mi obroty latały, potrafiły dojść do 1500 na jałowym, w między czasie miałem problem z odpalaniem, przygasał po odpaleniu, musiałem mocno dodać gazu, żeby nie zgasł, nie zawsze się udawało. Wczoraj musiałem trzy razy odpalać, żeby w końcu nie zgasł, na dodatek od wczoraj po zgaszeniu auta, chodzi jeszcze przez 1-2sekundy i gaśnie, przy tym telepie budą. A jeszcze czasem ruszając ze świateł przygaśnie. Czy ktoś wie co to może być i czy to wszystko może być pozwiązane ze sobą?

#mechanik #mechanikasamochodowa #mechanika #opel #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo tak normalna sprawa, cewka i świece na początek. Ogólnie to podpinasz byle interfejs na BT i sprawdzasz błędy. Ogólnie to może być trochę roboty by doprowadzić do stanu używalności odma, zawór par paliwa i parę innych rzeczy do sprawdzenia. Przy okazji turbina i dolot czy nie ma pęknięć i nie bierze lewego powietrza. Astry potrafią być albo bez problemowe albo cholernie upierdliwe. Zależy jak dbał poprzedni właściciel.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: dzięki, właśnie dużo czytałem i często pada ten zawór par paliwa. Dzięki za pomoc. Ogólnie trochę mam schize, że to dwumasa ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale nie wiem, mechanikiem nie jestem
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo masz jakiekolwiek papiery kto co robił z tym autem? Bo jak tylko było jeżdzone póki się da, to w wersji pesymistycznej będzie głowica do roboty a to będzie boleć.
  • Odpowiedz
@MaxWalonkoo: Ktoś wspomniał o luzach zaworowych. Potwierdzam to trzeba koniecznie sprawdzić. Jak zaczynają się podpierać, możesz trwale uszkodzić silnik, bo wypali gniazdo zaworowe. W tych silnikach luzy zawsze lecą najbardziej, na czwartym cylindrze.
Możesz sprawdzić sam, trzeba zdjąć osłonę zaworów, i mieć szczelinomierz. Później ostrożnie z montażem, żeby uszczelki nie przyciąć.
  • Odpowiedz
  • 0
@sberatel: książka jest, ale bez wpisów o jakiejś większej naprawie Najgorsze to, że latem chce go sprzedać, bo już nie będzie mi auto potrzebne, a jeszcze niedawno sprężarka mi poszła i klima nie działa ()
  • Odpowiedz
@TurbodeNitro: sprawdzał, jest ok
@cacyyy Nie było żadnych błędów
Zatankowałem benzynę v-power na shellu ta 100oktanow do pełna, czyli 3/4 zbiornika. Niedawno odpalił normalnie, zrobiłem 15km i delikatnie podniosły się obroty, gdy się zatrzymywałem no i zatrzęsło budą jak wcześniej przy gaszeniu auta.
  • Odpowiedz