Wpis z mikrobloga

#snooker Pytanko, dlaczego niemal we wszystkich sportach niespecjalnie siłowych czy wytrzymałościowych, kobiety mają odrębną kategorię i nie rywalizują bezpośrednio? No może poza szachami. Serio co takiego w grze bilardowej sprawia, że jest taka dysproporcja w poziomie? Gdzieś tam czytałem, że biust niby przeszkadza w prowadzeniu kija, ale to chyba jednak trochę przesadzone? Z czego to wynika?
  • 8
  • Odpowiedz
@balrog84: ale w snookerze masz turnieje gdzie kobiety startują razem z mężczyznami, tylko, że poziom gry kobiecej sprawia, że nie dochodzą wyżej niż 1 runda (bardzo rzadko 2 runda). A z czego to wynika? Nie wiem, trudno powiedzieć
  • Odpowiedz
  • 1
@notdot: A faktycznie, choć bardziej miałem na myśli ranking, ale teraz widzę, że w rankingu pod koniec jest ta Mink wymieniona. Zmyliła mnie rozmowa w studio, o tym kto ile tygodni był nr 1.
  • Odpowiedz
@balrog84: tak w sróccie to sport ogolem jest mniej popularny wsród kobiet a snooker to jeszcze dosc pubowy sport to tym bardziej. Po drugie w snookerze predyspozycje fizyczne wbrew pozorom maja znaczenie, jestes wyzszy dalej siegasz nie potrzebujesz tak czesto przyrządów. Po 3 cycki przeszkadzaja w dogodnym zlożeniu sie
  • Odpowiedz
@balrog84 jest tak przez to że kobiety są statystycznie bardziej średnie we wszystkim, a mężczyźni bardziej krawędziowi xD pomyśl ile znasz geniuszy i ilu kretynów, kobiet w obu grupach jest mniej. Taki rozkład dla różnych cech sprawia, że zazwyczaj we wszystkim znajdziesz mężczyznę co zrobi coś lepiej niż kobieta, na podobnej zasadzie znajdziesz też azjate co będzie lepszy od tego mężczyzny ( ͡º ͜ʖ͡º). Każda wioska ma
  • Odpowiedz
  • 0
@JaNieGejJaPapiesz: Po obejrzeniu tego półfinału, stwierdzam że jednak oprócz warunków fizycznych (wzrost absolutnie robi robotę i tu najbardziej należy upatrywać różnic), to jednak mental też jest kluczowy. To jest sport gdzie nie możesz ulegać emocjom, a więc trzeba umieć to wyłączać, a kobiety niestety chyba tutaj statystycznie przegrywają. No i oczywista oczywistość, czyli popularność samego sportu te 20-30 lat temu wśród obu płci. Snooker bardzo długo był męskim sportem, a mistrzem
  • Odpowiedz
@JaNieGejJaPapiesz: Trochę się zgadzam, trochę nie. Statystycznie kobiety są poniżej średniej snookerowych bossów, ale nie jest to aż taka dysproporcja żeby w populacji nie znalazło się odpowiedniej liczby kobiet, które dysponowałyby adekwatnymi warunkami fizycznymi.
footix - @JaNieGejJaPapiesz: Trochę się zgadzam, trochę nie. Statystycznie kobiety są...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz