Wpis z mikrobloga

Niedługo z UK moja przygoda sie kończy, ale na sam koniec tez muszą sie jakieś problemy pojawić.

Wynajmuję mieszkanie od 3 lat. Była ona wraz z lodówka i pralką. Lodówka sie zepsuła i dostałem taką wiadomość od nich
" He left the whites goods in the property as goodwill so if anything goes bad with them, they have to be replaced at tenants cost and they are welcome to take them when they move out."

Co mogę zrobić. W inventory check lodówka jest uwzgledniona, ale kontrakt jest tak ogólny ze nic tam o takich sytuacjach nie ma.
Kontrakt mi sie kończy za 3 miesiace.
#uk
  • 13
  • Odpowiedz
@hayawari: jezeli jest w inventory check to lodowka powinna byc wymieniona przez landorlda, czy wczesniej byles poinformawny (w kontrackie) ze wynajmujesz mieszaknie bez white goods (tzn sa white goods ale w #!$%@? stanie do wyrzucenia)?
  • Odpowiedz
@hayawari: Jestem w podobnej sytuacji - tyle że jako landlord. Jeżeli jest lodówka jest w inventory check to musi być wymieniona przez landlorda (chyba, że sam ją uszkodziłeś). Jeżeli została zostawiona jako goodwill ale nie jest na inventory list to możesz wbijać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hmrogrz: no chyba to nie na tym polega. jak mialem zepsuc lodowke? sie poprostu zuzyla, byla 3 lata ze mna i kij wie ile jeszcze z kim innym byla
@DrGreen_2: nie bylem poinformowany, ogolnie to robia typowo pod to bo im sie nie chce nic z tym robic, juz mialem sporo probelmow z nimi
@KwasneJablko: to sie zrobi i tak i tak, ale poki co korzysci mi nie daje.
  • Odpowiedz
@hayawari: Napisz im, ze jest na liscie white goods, wiec sa odpowiedzialni za to, aby dzialalo i masz nadzieje, ze zostana wymienione jak najszybciej lub spytaj sie kiedy wymienia. Nie sluchaj ich #!$%@?, tylko badz stanowczy.

Section 11 of the Landlord and Tenant Act 1985 outlines a landlord's repair obligations, but white goods are not explicitly mentioned. However, if a tenancy agreement says that the landlord is responsible for replacing or
  • Odpowiedz
@hayawari no to skoro nie zamierzasz wracać plus już miałeś z nimi problemami plus chodzi Ci coś podobnego po głowie to ja nie widzę problemu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
if a tenancy agreement says that the landlord is responsible for replacing or repairing white goods,


@Voltix: tymczasem:

He left the whites goods in the property as goodwill so if anything goes bad with them, they have to be replaced at tenants cost and they are welcome to take them when they move out.
  • Odpowiedz
@hayawari

" He left the whites goods in the property as goodwill so if anything goes bad with them, they have to be replaced at tenants cost and they are welcome to take them when they move out."


Ale oni ci kaza wymienic czy naprawic ta lodowke, bo z tego to wynika, ze ktos to zostawil i jak sie zepsuje to ma byc wywalone i tyle.
wiec jak sie wyprowadzasz to moze
  • Odpowiedz