Wpis z mikrobloga

Wróciłem z pogrzebu, młody chłop w wieku chrystusowym, zostawił żonę, dzieci. Samobójstwo przez powieszenie.

Tydzień wcześniej powiesił się chłop z tego samego rocznika. Niski, krępy #przegryw, do tego się jąkał bardzo. Nie wytrzymał tego, picie już go nie znieczulało na ten #!$%@? przykry świat, który mu dopiekł w jego krótkim, nieszczęśliwym życiu.

Sądzę, że decyzja jednego dodała odwagi temu drugiemu.

Parę lat temu wyhuśtał się kolega szkolny starszego brata.

W sumie tam skąd pochodzę w różnych okolicznościach poginęło gdzieś 10 chłopów, w tym 3 samobóje, z których każdy nie miałby więcej niż 40 dzisiaj.

I znam innych kandydatów, którzy mogliby pójść w ich ślady. A to tylko mała, obsrana wieś.

Samobójstwo w Polsce ma twarz młodego mężczyzny.

Wśród chłopów więcej jest takich, którzy znali jakiegoś samobójcę, niż wśród kobiet tych, które znają jakąś zgwałconą.

#samotnosc #depresja #przegryw #samobojstwo #zwiazki #psycholog
  • 44
  • Odpowiedz
@Mentis_capta: Rok temu powiesiło się dwóch chłopaczków, których znałem. Jeden znajomy z dzieciństwa, a drugi z pracy. Też młodzi i też w przeciągu kilku tygodni od siebie.
  • Odpowiedz
  • 119
@Mentis_capta: nie ujmując problemowi mężczyzn - każde samobójstwo jest rejestrowane i jest o nim głośno, a o gwałtach się tyle nie słyszy, bo nie każdy się tym chwali.
  • Odpowiedz
@Mentis_capta: czasami myślę o znajomych z mojego otoczenia, którzy strzelili samobója. W wieku do 25 lat odeszło napewno 3 z powodu zawodu miłosnego (w tym 2 z tego co słyszałem przez totalne szlaufy, trzeci może mniej z powodu kobiety ale miał chyba w swoim internacie ciężkie towarzystwo, plus jego Ojciec podobnie swego czasu dokończył żywota). Inne przypadki to chyba głównie kiepski stan psychiczny, ewentualnie długo na drągach byli. Z młodych dziewczyn
  • Odpowiedz
to nie masz prawa popełnić samobójstwa.


@Nowekonto1238: a kto mu zabroni? Może nie dawał już rady, a wsparcia w swoich bliskich też nie miał? Fajnie się ocenia przez internet.
  • Odpowiedz
@G06DbT: Gość stworzył dziecko, jest za nie odpowiedzialny. Rodzic ma obowiązek chronić dziecko całym ciałem i całą duszą bez względu na wszystko, a gnój skrzywdził własną pociechę tak bardzo jak to tylko możliwe. Mało jest większych tragedii niż utrata rodzica. Gdyby miał w sobie odrobinę miłości chociaż do najbliższej rodziny poczekałby przynajmniej aż dziecko dorośnie i przestanie go potrzebować.

No ale gdyby w jego głowie w ciągu calego zycia wykiełkowała jedna
  • Odpowiedz
@Mentis_capta jak mieszkałem w mieści to nie słyszałem o takich przypadkach no bo wąskie grono znajomych, ale od 2 lat mieszkam na wsi i w lecie, nie wiem czemu w lecie nie w zimie tak jest, że mama co kilka tygodni mi opowiada jak jakiś młody facet się wiesza w okolicy. Do tej pory znałem tylko jednego z tych ludzi, chłopak z żoną i dziećmi ze dwa lata młodszy ode mnie.
  • Odpowiedz