Wpis z mikrobloga

Mordki, mam problem z autem. Cee'd 2012 1.4 Benz ogólnie pali, jeździ ale żre mi olej. Nie ma wycieków - mechanik ostatnio wspominał że to najprawdopodobniej pierścienie. Co robić? Naprawiać - a jeśli tak to jakie to mogą być koszty? Czy gonić - a jeśli tak to jak pogonić żeby mi nowy nabywca nie wyleciał zaraz z pretensjami? ;)
#pytanie #samochody #mechanikasamochodowa
  • 8
  • Odpowiedz
@smdbabe: 330ml na 1000 to jeszcze nie ma tragedii. ale dolewać trzeba. Jeździj tak po prostu, to lata jeszcze będzie chodzić, dolewać najtańszego oleju spełniającego normy.
A jak Ci to przeszkadza to sprzedaj, póki auto jeszcze warte jakąś kasę. I normalnie powiedz/napisz czy umieśc w umowie że auto pobiera olej w okolicy 300ml na 1000km to będziesz miał podkładkę.
  • Odpowiedz
@smdbabe na sprawdzenie szczelności pierścieni jest test i on powinien taki zaproponować, może patrzy przez pryzmat przebiegu, którego nam nie podałeś. Jeśli względnie niski, to odmę sprawdzał czy zawór jest dobry i przewody drożne?
  • Odpowiedz
@smdbabe czyli 3ml na kilometr, trzeba by zapytać ASO, ale generalnie nie wydaje się to dużo. Biorąc pod uwagę że silnik ma już swoje lata, może ten olej przepalać może go puszczać uszczelkami w różne strony.

A masz turbo ?

A dla pewności zalec Cerateckiem, i zobacz czy przestal brać aż tak bardzo ten olej
  • Odpowiedz