Wpis z mikrobloga

Ważne info jest. Myślę, że część z was kojarzy kanał "1420" na YouTube. Facet z Rosji prowadzi sondy uliczne, pyta się ludzi co tam u nich słychać, co myślą o wojnie, o Polakach, Ukraińcach, o rosnących cenach, o korupcji , Putinie i tak dalej. Od kilku tygodni nie było nowego filmiku i już chyba wiadomo dlaczego. Facet który prowadzi kanał jest już w Gruzji i to chyba nawet od dłuższego czasu bo w filmikach sondy prowadzili inni ludzie. Nie wiem czy miał już dość Rosji, czy też się bał, ale z jednej strony dobrze dla niego bo już nie musi się bać pokazywania swoich poglądów (był kiedyś aktywnym działaczem w organizacji Nawalnego), ale z drugiej strony szkoda, że już raczej nie będziemy mieli filmów z Rosji. Jakoś wątpię by gość pozując w takiej koszulce na prounijnych protestach chciałby wracać. Kanał też zmienił nazwę na "archiwum", może wykruszyła mu się ekipa i już kompletnie nie ma jak nagrywać. W ogóle na ostatnim livie gość wydawał się być strasznie przybity, normalnie jakby miał sobie zaraz strzelić w łeb. Mam nadzieję, że dobrze mu się wszystko ułoży bo wydaje się bardzo ogarniętym i wesołym typem. Tak czy siak już coraz bardziej kurczy nam się dostęp do treści przedstawiających myślenie przeciętnego Rosjanina a szkoda, bo każdy lubi czasem pójść do cyrku pooglądać klaunów i dziwadła z innej ery.

#rosja #wojna #ukraina #1420 #youtube #gruzja #uniaeuropejska #ciekawostki #sonda
Kagernak - Ważne info jest. Myślę, że część z was kojarzy kanał "1420" na YouTube. Fa...

źródło: 051854edbad2c0eb490c0bbb68251b42dff56dd746a12358630ff9b9b6454ac0

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Kagernak: Pewnie miał już na plecach służby Rosyjskie i poszedłby na front za dyskredytację ZSSR i naczelnika Putina. W Gruzji jest "bezpieczny" na 30%, także wymienił siekierkę na kijek. TBH, powinien dostać się do Europy jeszcze w lutym 2022 i prowadzić sondy zdalnie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Nieszkodnik: Ta sprawa toczyła się o to, że pytania zadawał reporter de facto zdelegalizowanej w Rosji gazety, więc podpieli to pod współpracę z zagranicznym agentem. 1420 nie jest zagranicznym agentem, ale na każdego faktycznie znajdzie się paragraf
  • Odpowiedz
ale na każdego faktycznie znajdzie się paragraf


@Kagernak: no cóż, tradycja :-(

Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie – powiedzenie (maksyma) z okresu PRL, przypisywane prokuratorowi ery stalinowskiej w ZSRR, Andriejowi Wyszyńskiemu
  • Odpowiedz