Wpis z mikrobloga

@OCIEBATON: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Betonowy rynek jest łatwiejszy w utrzymaniu oraz tańszy niż taki na którym jest trawa i są drzewa. Na dodatek jeśli są drzewa to miasto za nie odpowiada jak na kogoś spadnie gałąź czy całe drzewo albo na samochód to miasto (właściciel gruntu) ma problem. CO wiecej betonowy rynek może nawet przynosić przychody w porównaniu do zielonego.
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: to nie siadaj, poczekaj aż słońce będzie nisko albo zajdzie. Czemu zakładasz że każde miejsce ma być zaprojektowane do siedzenia w pełnym słońcu w zenicie?
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: Od siedzenia na trawce pod drzewami są parki, Rynek właśnie powinien stanowić taką dużą pustą przestrzeń. Skąd problem betonozy? A no właśnie współcześnie rynki w miastach stały się obiektami turystycznymi gdzie ludzie myślą ze powinno się spędzać czas na odpoczywaniu i oglądaniu ślicznych zabytkowych kamienic, jednocześnie handel został na nich zredukowany do minimum a właściwie rynek nie do tego służy. Z wiki: „Rynek był przestrzenią wymiany handlowej i miejscem, w
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: wpisz sobie definicje rynku to odkryjesz do czego służy. Problem nie jest to że istnieje, a to że nie dzieją się na nim rzeczy. Powinny być zloty klasyków, jakieś jarmarki, występy i różne wydarzenia. A że nic się nie dzieje i spełnia funkcje tylko patelni to wina mieszkańców. To jako mieszkańcy wykorzystajcie wybory by przerobić rynek na park jak wam niepotrzebny. Nie ma to jak jęczeć po wyborach...
  • Odpowiedz
@OCIEBATON teraz prawie każdy rynek miast w Polsce tak wygląda.
U mnie był fajny delikatnie po i przedwojenny rynek z drzewami, fontanna. Wszystko było w tragicznym stanie. Ale gdyby to wyremontowali i dodali jakieś aspekty nowoczesności w postaci oświetlenia itd

To byłaby najpiękniejsza wizytówka miasta, w zamian zrównali cały rynek z ziemią, i jest tam parę drzew w „doniczkach” gdzie nie ma betonowych płyt. Cały rynek w płytach betonowych, co lato musi
  • Odpowiedz
@OCIEBATON Jechałem dzisiaj przez małą gminę w Lubelskim, nazywała się Kurów czy jakoś tak i rynek tam to największe XD jakie widziałem.

Plac na oko 50x50m w 100% wybetonowany, żadnych ławek, tylko na skrajach placu, żadnych kwietników, drzewek, nic. Czysty beton i maszt na środku z flagą gminy xddd coś pięknego
  • Odpowiedz
  • 0
@OCIEBATON w Łomży to na spacer warto się wybrać na park na południu za czerwonym kościołem i Venedą ( chciałem napisać za biedronka gdzie był leader price xd), w tamtym roku robili co weekend plenerowe kino, a przy basenie gokartem można było śmignąć.
Żal trochę rynku, tymbardziej że to już drugi remont w ciągu kilku lat. Ale i tak w cieplejsze dni nie jest źle. Zawsze można pójść na bulwary lub muszle(
  • Odpowiedz
@OCIEBATON: to jeszcze nic, w Kielcach wybudowali park czy uj wie co pomiędzy dwoma 3 pasmowymi jezdniami w centrum, gdzie są największe korki, można usiąść na ławeczce i powdychać spaliny, tylko trzeba pilnować dziecka żeby nie wbiegło wprost pod auto.
svatco - @OCIEBATON: to jeszcze nic, w Kielcach wybudowali park czy uj wie co pomiędz...

źródło: 6627b8b65f94e_o_large

Pobierz
  • Odpowiedz
@OCIEBATON:

pomiędzy dwoma 3 pasmowymi jezdniami w centrum, gdzie są największe korki, można usiąść na ławeczce i powdychać spaliny


@svatco: tak szpanujecie tym wszystkim a potem oburzenie, że SCT.
  • Odpowiedz