Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu? Jutro mam komunie w rodzinie u brata i w sumie chyba raczej nie pójdę z uwagi że w tamtym roku (~04.2023) zostałem wyj3bany na $ (7 letni syn ukradł mi z pokoju 300zł i do tej pory kasa nie została mi zwrócona w całość - część dostałem od rodziców a on do dalej nie powiedział co z pieniędzmi zrobił i nikt go jakoś poważnie z tego nie rozliczył) czułbym się jak śmieć jeszcze z myślą o kupowaniu prezentu dla małego złodzieja co wyru..... mnie na siano, chociaż z drugiej strony nie wiem czy pójść i udawać NPC gdzieś w kącie ale to chyba nie ma sensu..
#przegryw #pytanie #gownowpis #komunia #impreza
  • 16
  • Odpowiedz
@artem17 Ja gdybym był w podobnej sytuacji wyłożyłbym rodzicom małego złodzieja kawę na ławę - okradł mnie więc nie poczuwam się do tego by kupować mu prezent. Jeśli szczerze przeprosi i odda całą kasę(może i z odsetkami) to zmieniłbym zdanie, a dla młodego byłoby lekcja na przyszłość.

Lepiej byłoby gdybyś tę sprawę poruszył wcześniej.
  • Odpowiedz
@artem17: Ja bym poszedł i w prezencie dał mu kartkę komunijną bez wkładu. Gdybyś miał normalnie prezent kupić, to i tak pewnie więcej niż 300 by poszło
  • Odpowiedz
@artem17: podstawowa sprawa to rozliczyć się z rodzicami, to nie twój biznes jak i o czym oni rozmawiali z synem.

Nie do końca rozumiem sytuacje; powiedziałeś że dzieciak ukradł Ci 300 a jego starzy stwiedzili że oddadzą 150? Brzmi jak absurd, ja bym nigdzie nie szedl
  • Odpowiedz
  • 1
@pawelpan: @DonTadeo @what-up
Myślałem jeszcze nad akcją, ogólnie i tak nie planowałbym kupować niczego drogiego, jakiś podstawowy dron za ~150zł i ew. kupić i zabrać ze sobą i postawić ultimatum jak dostane swoje pieniądze z powrotem to dostanie prezent, ale to chyba też zbyt przekombinowane i chyba po prostu odpuszczę, zresztą jeszcze u brata jest córka co mi grzebała w prywatnych rzeczach (w tym ruszała moją kasę, ale na 99% nic
  • Odpowiedz
zresztą jeszcze u brata jest córka co mi grzebała w prywatnych rzeczach (w tym ruszała moją kasę, ale na 99% nic nie znikło

@artem17: a że tak zapytam - skąd to wiesz?
  • Odpowiedz
  • 0
a że tak zapytam - skąd to wiesz?


@thorgoth: Nie mam przekonania 100%, ale staram się być skrupulatny w tym co ile gdzie mam, chociaż za 1 razem jak zniknęło mi 300zł (co synek ukadł) doszedłem do tego po 2-3 miesiącach bo tak idealnie odłożył resztę, na kupce było z 25x 100zł ja zawsze równo składam i wiem że to ja kładłem i ten mały śmieć właśnie zrobił to tak profesjonalnie
  • Odpowiedz
  • 0
Daj mu puste pudełko z kartką, że tu byłby prezent za 300 złotych, ale je ukradł xD


@Blaskun: Dzięki za ten wpis, jak sie ostatecznie bym zdecydował pójść to tak zrobię 1:1
  • Odpowiedz
  • 1
jprdl, co za rodzina XDDD


@ArmageddonPrzeciwBladziom: filanie cały czas jej wersja jest że nei grzebała a ja przed wyjściem z domu zrobilem fotke jak sa ulożone rzeczy w szafce i były przestawione jak wrociłem a tylko ona korzystała z pokoju bo był mały remont w drugim. Jej wersja nic nie wiem i chuuj, co za podludzie z tych dzieci, całe zycie byłem do rany przyłóż i #!$%@? sam bym chciał miec
  • Odpowiedz
@artem17: czyli jego starzy mieli wywalone że cię okradł skoro nawet całości nie zwrócili ci a ty zastanawiasz się czy isc na komunię bo boisz się co jego starzy sobie pomyślą jak nie pójdziesz?
  • Odpowiedz
@artem17: nie idź, powiedz że masz grypę żołądkowa i nie chcesz pozarażać gości.
Trzeba było nie przyjąć zaproszenia i wyjaśniać to wcześniej, a teraz to nie zalecam robić fochów tylko wymówić się chorobą

Zresztą kto kładzie kupkę 2500 i przyjmuje gości, przecież nawet jak sam się pomyliłeś to będziesz podejrzewał innych. Pieniądze się chowa
  • Odpowiedz