Wpis z mikrobloga

Mirasy, wpadł mi w oko pewien samochód na otomoto, 3 letni suv, sprawdzony z Francji, oczywiście na francuskich blachach. I teraz pytanie - czy mogę gdzieś sprawdzić czy taki pojazd ma ubezpieczenie i mogę nim wrócić do domu w razie gdyby kontrola przebiegła pomyślnie i zdecydowałbym się na zakup? Sprzedający oczywiście zarzeka się, że ma ubezpieczenie, ale wuja mu wierzę.
Dodatowo czy jakiś Mirek korzystał może z usług #motocontroler , warto? Niby w raportach carvertical nie znalezino uszkodzeń, ale przebieg jest tylko jeden - 10km, a auto ma w tej chwili 88kkm i wypadałoby go sprawdzić.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

#samochody #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
@YebakaLesny: Kiedy auto jest eksportowane z Francji w 99% przypadków robią przekreślenie dowodu, dosłownie długopisem po skosie. Takim autem nie możesz się poruszać legalnie po drogach, bo jest ono tam wyrejestrowane.
Zgodnie z prawem, jedynie laweta, albo bierzesz komplet papierów (faktura od handlarza, dowód francuski, potwierdzenie zapłaty akcyzy, rezultat z przeglądu w PL), idziesz rejestrować i już z swoimi blachami odbierasz auto od handlarza.

Dodatkowo większość aut z FR w PL
  • Odpowiedz