Wpis z mikrobloga

Od 2 latach jestem na emigracji w #kanada właśnie jestem w trakcie rozpoczęcia budowy domu i tak sobie pomyślałem, że może byłby ktoś zainteresowany jak przebiega tutaj cały ten proces. Jak wyglądają koszty, krok po kroku spotkania z deweloperemi, projektantami, wykonawcami itd. Cały proces powinien zakończyć się za jakieś 5-6 miesięcy więc mógłbym krok po kroku wrzucać Wam aktualizację jak z dziury powstaje nasz wymarzony dom z kartonu.

#emigracja #dom #budownictwo #budowadomu
  • 83
  • Odpowiedz
@Fushnikov nie mogę powiedzieć że było łatwo na początku, ale najważniejsze żeby mieć jakiś plan na siebie wtedy da się fajnie i spokojnie żyć chociaż w ostatnim czasie robi się bardzo drogo. Dlatego też decyzja z budową domu, traktujemy to jako inwestycje bo ceny szybują w górę tak naprawdę co kwartał. 3 lata temu taki budynek kosztował 150-180k $ dolarów mniej.
  • Odpowiedz
nawet ciężko mi nazwać te produkty po polsku xd generalnie drywall wszędzie.


@Plonacawyplata: lol dom z płyt g-k, nieźle tam w ameryce północnej się bawicie. zawsze mnie to ciekawi, czy to z powodu aktywności sejsmicznej? nie wiem jak w kanadzie z tym tematem.

tymczasem w EU w projekcie - pustak ceramiczny grubość 25cm docieplony styropianem 20cm, wszystko stoi na płycie fundamentowej, stropy z zbrojonego betonu, ściany działowe pustak ceramiczny 12.5cm, strop
  • Odpowiedz
@MegaZU0 trochę tak jest ale akurat tutaj każdy jest od czegoś innego. Jakbyś zobaczył listę podwykonawców którzy pracują przy jednym projekcie to byś się mega zdziwił. Tutaj pan Mietek nie robi wszystkiego od zera tylko 10-15 różnych firm jest odpowiedzialnych za co innego.
  • Odpowiedz
@Dakkar @zalogowany_user nie jestem milionerem i pewnie nigdy nim nie zostanę ale ważne w tym wszystkim mieć jakiś plan. Przede wszystkim już w Polsce myśleliśmy o tym jak zarobić i odłożyć kasę by w przyszłości móc w Kanadzie nie obniżać swoich standardów jak to jest w przypadku początków na emigracji. Realizowaliśmy swój plan krok po kroku. W planach było mieszkanie ale nawet one są z kartonu więc nie byłbym w stanie płacić
  • Odpowiedz
@SupreminTHC nigdy nie widziałem polskich pośredników. Najlepiej być na miejscu i szukać. Znalezienie pracy będąc w Polsce graniczy z cudem. Rynek jest teraz bardzo marny tutaj i ludzie szukają po 6 miesięcy dla siebie miejsca będąc już w Kanadzie
  • Odpowiedz