Wpis z mikrobloga

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak duża musi być grupa motocyklistów, aby można lecieć na czerwonym tak jak poniżej? To jest dramat, jeszcze typ twierdzi, że to normalka i kierowcy samochodów powinni być cierpliwi¯\(ツ)/¯
#motocykle
venad - Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak duża musi być grupa motocyklistów, aby można l...
  • 10
  • Odpowiedz
@venad: po co wrzucasz zagraniczne filmiki i pytasz się o przepisy jakby to było w Polsce?
W Polsce czerwone to czerwone chyba że jest zapowiedziana i ustalona z policją parada to wtedy policja obstawia i blokuje skrzyżowania aby kolumna miała pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@venad: Tylko raz jechałem w wielkiej grupie na otwarcie sezonu, i szczerze ochoty więcej nie mam, była tam cała masa osób praktycznie z całego miasta i okolic. No i ci, którzy organizowali ten przejazd, wyznaczyli kilka osób, które blokowały ronda, skrzyżowania bez sygnalizacji itp. ale na światłach normalnie się zatrzymywaliśmy, nikt nie jechał na czerwonym. Tylko to potem wyglądało tak, że ta część grupy, która została z tyłu, próbowała nadgonić tych
  • Odpowiedz
@venad: Nie wiedziałeś? To powszechnie znany przepis. Jak motocykliści chcą jechać razem to ten z najdłuższą brodą z automatu zyskuje uprawnienia do kierowania ruchem a reszta może ignorować znaki i światła.
Żartuję. To zwykłe chamstwo.

Edit: Dlatego nie jeżdżę w takich grupach.
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum Myślałem, że czerwone oznacza nakaz zatrzymania nie tylko w Polsce ale i również w krajach trzeciego świata jak USA, najwidoczniej byłem w błędzie.

@bary94pl Racja, gość z rigczem objaśnia i często złomuje jakichś dzbanów. Tutaj imho trochę na wyrost chociaż później w sumie wspomina, że od blokowania to raczej policja powinna być, także ogółem typ na propsie.
  • Odpowiedz
jeszcze typ twierdzi, że to normalka i kierowcy samochodów powinni być cierpliwi


@venad: a to ten łysy tłumok jest jakąś wyrocznią czy co? Po co w ogóle oglądać kogoś kto 'komentuje' czyjeś filmiki? Przecież to nie ma żadnej wartości
  • Odpowiedz