Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: alkohol tylko wyolbrzymia problemy co w nas siedzą.

Np. w Polsce na dziś dzień nie ma krajowego konsultanta do spraw psychologi.

Historia jest taka, że PIS chciał zrobić porzadek z tym, by było to traktowane jak każda inna dziedzina medycyny (psychologiem może być teraz każdy, np. laska bez matury po szemranym kursie). Ale przez cały PIS 8 lat, nie powołano nikogo, dopiero w ostatnim dniu 2 tygodniowego rządu Morawieckiego powołano
  • Odpowiedz
@cyk21: po to, żeby stworzyć radę lekarską, która może kogoś skazać za błąd w sztuce. Tak jak chirurg zostawi Ci cos w ciele i traci prawo wykonywania zawodu, tak plakietkę psycholog kazdy sobie może przybic i przyjmować prywatnie. Nikt tego u nas nie sprawdza, bo nie ma takiego "ciała" w naszym kraju, który mogło by to kontrolować.

Zresztą ostatnio tu był ten temat poruszony:
KrzaczekPl - @cyk21: po to, żeby stworzyć radę lekarską, która może kogoś skazać za b...
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl: Psychologia to nie medycyna. Nie wiem po co to łączysz.

A skoro to nie medycyna to po co krajowy konsultant? Jak ktoś chce sobie pogadać za pieniądze, to w czym problem?
  • Odpowiedz
@cyk21: właśnie po to, że możesz pogadać z osobą, która Ci pomoże, ale możesz pogadać też z chosztaplerem, który zrobi Ci krzywdę.

Przykład z mojej parafi, zakonica na misji uległa wypadkowi, proste złamanie, szaman w wiosce ją tak połatał, że mój kolega ortopeda musiał jej podczas operacji łamać tą rękę w 3 miejscach, by zrosła się prawidłowo, bo miała zrosty z przemieszczonymi kościami.
  • Odpowiedz
No i dalej łączysz medycynę z psychologią. Co ma składanie kości do psychologii? Nie wydajesz się zbyt inteligentny.
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl Nie tylko wyolbrzymia. W wielu wypadkach przejmuje jak każde uzależnienie całe życie. Tym bardziej kiedy człowiek dochodzi do momentu gdy bez bycia na haju nie jest w stanie nawet minimalnie funkcjonować a przy okazji zaniedbuje pracę, życie rodzinne czy zrywa kontakty rodzinne.

Niektórzy uważają że alko to nie problem bo on w przeciwieństwie do wielu innych uzależnień działa stosunkowo powoli, czasami mowa o latach gdzie przechodzisz ze stadium "funkcjonującego alkoholika" do
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl: mgr psychologii to osoba po studiach kierunek psychologia, PSYCHOTERAPEUTA jest po szkole psychoterapii iluś letniej i po superwizji (mi to psychoterapeutka jasno wyjasnila kim ona jest i jakie ma kwalifikacje), także psychoterapeuta nie zostaje się z przypadku. Jakiś coach, mentor, przewodnik duchowy może być chochsztaplerem ale chyba nie psychoterapeuta po szkole psychoterapii.
  • Odpowiedz
@sylwke3100: jak najbardziej się zgadzam z Tobą, alkohol to zło, wielu ludzi skłania do bardzo złych rzeczy. Mam przykład własnego brata, co prawie się zapił.

Ale wiesz z tym jest jak z polityką, sportem czy czymś innym, ja jestem zwoilenikiem umiarkowania.

Całe życie polega na oczekiwaniu na śmierć, jedni idioci krzyczą, że człowiek ma jak najdłużej żyć, a ekonomiści krzyczą, że za chwilę emerytura będzie 10% tego co zarabiasz bo piramida
  • Odpowiedz