Wpis z mikrobloga

@EnderWiggin: to jest największy mit jak panuje w społeczeństwie a w szczególności na wykopie poparty jednostkowymi doświadczeniami. A zt tego mechanizmu korzystają często mało uczciwi " specjaliści", którzy wiedzą że jak dadzą wysoką cenę to znajdą się klienci, którzy będą myśleli, że za wysoka cena idzie jakość.

Obecnie na rynku każdy może świadczyć usługi psychologiczne nawet nie trzeba kończyć studiów collegium tumanum. Ci co pracują wyłącznie w prywatnym gabinecie nie muszą
  • Odpowiedz
@lukija: kolejny mit. Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnia lub osoba ciągle ucząca się w szkole ponad podstawowej to masz bezpłatna pomoc psychologiczna do 7 dni.

Jeżeli jesteś studentem to częsty uczelnie oferują na terenie uczelni wsparcie psychologiczne dla swoich studentów.

Są różne fundację lub projekty (np ostatnio widziałem dla pracowników medycznych) gdzie pomoc psychologiczna jest oferowana na Cito za darmo lub po symbolicznej opłacie.

Jezeli nie łapiesz się na nic powyżej to
  • Odpowiedz
@www_h na orzeszkowej, żeby móc zapisać się na terapię możesz mieć skierowanie TYLKO od psychiatry z tamtejszego ośrodka, innych nie akceptują, więc nie ma żadnej „krótszej kolejki”
i kto tu jest mitomanem
  • Odpowiedz
@lukija: ja Ci mówię jak jest zgodnie z prawem konsultacja z psychologiem na NFZ. Do poradni zdrowia psychicznego skierowanie z kodem 1700 od nawet lekarza rodzinnego. Jeżeli Cię nie przyjmują na takim to dzwonisz do Wojewódzkiego NFZ do działu prawa pacjenta i oni w twoim imieniu mediują z ośrodkiem OCB. Są również Centrach Zdrowia Psychicznego do których dorośli nie potrzebują skierowania na konsultacje z psychologiem.

To że jakiś ośrodek sobie coś
  • Odpowiedz
@EnderWiggin: Ja mam lepsze zdanie o tych na NFZ niż na prywatnie. Nic nie boli niż bycie dymanym na hajs przez jakąś podstarzałą Julkę która ci nic sensownego nie powie i jeszcze będzie bezczelnie z ciebie drwić. Lepiej iść do NFZ bo i przemądrzałych wykrętów mniej.
  • Odpowiedz