Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki,wczoraj wróciłem z majówki. Używałem nawigacji od Google. Strasznie często nawigacja głosowa wprowadzała mnie w błąd. Brak informacji przed wjechaniem na rondo, którym zjazdem mam z niego zjechać. Brak informacji na który pas wjechać przed jakimś rozwidleniem dróg z 2 na 6 pasów tak aby prawidłowo przygotować się do opuszczenia jednej drogi i płynnego wjechanie na kolejną. Brak takich wskazówek skutkuje tym że w ostatniej chwili trzeba jechać przed 2-3 pasy ruchu aby prawidłowo gdzieś skrecic.

Znacznie lepiej radzi sobie nawigacja Apple Mapy ale one działają tak dosłownie że jak chciałem odwiedzić McDonald's w którejś z gdańskich galerii handlowych to zaprowadziła mnie autem do zaplecza sklepu(tam dziś przyjeżdżają dostawy) - bo stamtąd było najbliżej do McDonald's. O ile miałbym włączony tryb przechodzenia przez ściany. :-)

Szukam czegoś co jest lepiej wyważone tj. ma wczesne ostrzeganie o zmianach pasów, numerach zjazdów z ronda, informacje o korkach, dokładne dane otwarcia firm i atrakcji pokazywanie dopuszczalnych prędkości. Info o kontrolach drogowych.

Wiem, że wymagania duże ale może znacie taka aplikacje na iOS?
#nawigacja #googlemaps #applemaps
  • 5
  • Odpowiedz
@zielony_wiatr: Jest asystent pasa ruchu, a komunikaty są w rodzaju "skręć w prawo, a potem od razu w lewo". W każdym razie da się z tym sensownie jeździć. Nie jest to nawigacja idealna, bo takiej nie ma, ale bardzo dobra. Jeszcze raz polecam.
  • Odpowiedz