Wpis z mikrobloga

jaki jest sens w tym żeby państwowy monopolista na rynku paliw osiągał zysk?


Równie dobrze mogą jutro dać paliwo po 20zł/l zysk będzie 30x taki i rozumiem będziesz jeszcze bardziej zachwycony?


@Morf: to mowisz, ze niedlugo bedzie paliwo po 5,0zl/l?
  • Odpowiedz
  • 0
@Morf Nie ma żadnego, dlatego powinno się zamykać państwowe firmy, a produkty takie jak paliwo kupować od firm zagranicznych, najlepiej prywatnych. Tak samo prąd czy gaz. A jeśli nie ma takiej możliwości, to należy dbać o to, by inwestycje i zyski były jak najniższe, by państwowe firmy nie wchodziły na zagraniczne rynki, nie konkurowaly z zagranicznymi firmami.
  • Odpowiedz
  • 0
@vidic15 Wiesz, że shell vpower racing jest sprowadzany gotowy z rafinerii shella w Holandii? Kupując jego nie zostawiasz obajtkowi ani grosza.
  • Odpowiedz
jaki jest sens w tym żeby państwowy monopolista na rynku paliw osiągał zysk?


@Morf: problemem jest monopol, a pomijając to to jest spółka notowana na giełdzie i jej udziałowcem jest nie tylko państwo ale również inni inwestorzy. Ponieważ jest to spółka to władze spółki muszą dbać o zysk w dużym skrócie.
  • Odpowiedz
No pewnie po to im jest zysk, żeby inwestować w rozwój, modernizować się i inwestować w infrastrukturę krytyczną kraju


@PaprykarzXL: jak inwestujesz to nie masz zysku.
Jak narazie nastawiali ABSOLUTNIE KRYTYCZNE dla sytuacji w kraju punkty odbioru ORLEN PACZKA nie mając ani własnego sklepu (przypadek Allegro, Aliexpres) ani infrastruktury logistycznej (InPost/DPD/PP). No ale ktoś tam przeczytał że paczkomaty są super to se tego nastawiali XD.

To, że firma jest państwowa nie
  • Odpowiedz
@vidic15: skoro u nas jest tak drogo to dlaczego nie tankujesz w Niemczech, Czechach albo na Słowacji?

@Robol bo wykopki do idioci i wolą przepłacać. Ja np. tankuje w Wenezueli, @vidic15 serio wolisz płacić więcej, niż przejechać się kilka tysięcy kilometrów? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@uriel_ck: no widzisz, Ty myślisz tylko o sobie więc tankujesz w Wenezueli. Ja za to czerpię ogromną przyjemność, gdy widzę jak bogaci się pan Daniel Obajtek. jego zysk wnosi spokój w moim życiu i prawdziwą dumę, że to właśnie w moim kraju działa potężny Orlen ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jesteś patriotą widać
  • Odpowiedz
@vidic15 kurde, nigdy nie patrzyłem na to z tej strony! Niech spór rozstrzygnie, ktoś kto ma rozum którego zwykły wykopem nie pojmie! Panie @Robol kto robi słusznie, ja jeżdżąc do Wenezueli, żeby spokojnie sobie zatankować pod korek, czy @vidic15 który jednak woli zostawić pieniądze dla potężnych Polaków, takich jak Obajtek?
  • Odpowiedz
szkoda, że ten zysk to pieniądze od nas wyciągnięte w dużej mierze xD


@vidic15: Przecież to bzdury. Nie twierdze że PiS jakoś super działał ale żeby tak było jak ty mówisz to paliwo musiałoby być po 15 zł jesli tylko od tego by to zależało
  • Odpowiedz