Wpis z mikrobloga

Jak działają wasze #iphone zdarzają się jakieś lagi? Mam iPhone 12 i notorycznie podczas korzystania z aparatu telefon się wiesza, po zrobieniu zdjęcia jest problem, żeby wrócić z powrotem do menu. Też tak macie? Można coś z tym zrobić? Wydaje mi się, że problem pojawił się po aktualizacji do #ios 17
#apple
  • 21
  • Odpowiedz
@Matrem: w aparacie nie – tak nie mam, ale mam czasem bugi, które prowadzą do takiego laga (w dowolnej aplikacji), że mam nawet problem telefon wyłączyć, a później szybko włączyć. Gdy się to uda, to na jakiś tydzień mam spokój. Ostatnie wersje iOS to jakaś kpina. To nie jest ten system, co kiedyś. Coraz gorsze oprogramowanie robią.
  • Odpowiedz
@Matrem: też mam problem z zawieszkami zwłaszcza po zrobieniu zdjęcia trzeba chwile odczekać. Też iPhone 12, zastanawiam się czy problemem nie jest mała ilość pamięci bo mam tylko ok. 10gb z 128.
Na iPhone Xr na którym nic nie trzymam zbyt nie odczuwam takich zwiech a też mam najnowszego iOS.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: w jaki sposób można go zdiagnozować? Nie jest to problem z softwarem? Aparat robi spoko zdjęcia i wszystko jest okej, jedynie po prostu podczas używania potrafi się przyciąć cały telefon na chwilę po zrobieniu zdjęcia
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon: telefon resetowałem nie raz, była też próba wyzerowania i odtworzenia z iCloud bez skutku, ostatnio wyzerowałem i ręcznie sobie wszystko przeniosłem bez używania starych backupów, również bez efektu

Z drugiej strony problem zaczął się dopiero od aktualizacji do iOS 17 więc myślę że to wina software
  • Odpowiedz
  • 0
Zresetowałem telefon przez iTunes do stanu fabrycznego,zainstalowałem iOS przez iTunes i następie ręcznie zainstalowałem aplikacje z appstore, zgrałem fotki przez AirDrop itd, tak żeby w ogóle nie korzystać z starych backupów tylko mieć najczystszą wersje iOS. Po tym wszystkim nadal aplikacja aparatu się tnie podczas robienia zdjęć, jeśli bym robił fotkę np przez aparat używany w messenger albo przez aparat w apce instagrama to jest okej wszystko. Stąd dziwie się trochę jak
  • Odpowiedz
@Matrem: Mam iPhone 12 Pro i nie zauważyłem żadnego zacinania się przy aplikacji aparatu :O. Jeśli na czystym systemie (czyli dużo wolnego miejsca na NAND) też masz takie lagi , to w takim razie chyba rzeczywiście to kwestia RAMu, którego Pro ma 2GB więcej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Funky-Mag: tak i tu właśnie jest różnica że pro ma 6 Gb ramu więc hipoteza z RAM miała by potwierdzenie bo procesor oba urządzenia mają taki sam chyba. @Pan_Slon byłbym wdzięczny za komentarz :)
  • Odpowiedz