Wpis z mikrobloga

Obserwuje sobie zycie sokolej rodzinki na live camach. Do niedawna byl samic, samica i pisklaki. Niestety ostatnio jakis tuman golebiarz otrul samca Czarta i zostala juz sama samica Wrotka z pisklakami. Byla afera o tym otruciu na wykopie i znalezisko na glownej ale ja nie o tym. Ostatnio jakis inny sokol zaczal sie krecic wokol gniazda. Beke mam z Grazyn ktore w komentarzach pisza, ze super, ze jakis kawaler przylecial i sie zajmie samica i beda oboje polowac i karmic pisklaki. Niestety Grazyny zapominaja, ze zwierzata nie sa glupimy kukoldami jak ludzkie samce i zwierzecy samiec jak wjedzie do gniazda to pierwsze co zrobi to od razu zadziobie pisklaki pozostale po poprzednim samcu a nie bedzie sie bawil w wychowywanie i karmienie obcych genow. Tak samo jak mlody lew wygra walke ze starym i go przepedza ze stada to od razu pierwsze co robi to zabija wszystkie mlode pozostale po poprzednim samcu. Tylko ludzkie samce sa na tyle glupie, ze biora obce bachory i zajmuja sie ich wychowaniem a takze dziela sie z nimi swoimi zasobami. Nie mowiac juz o tym, ze placa podatki, ktore ida na obce bombelki w formie 800 plus, zasilkow itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kamil-tika - Obserwuje sobie zycie sokolej rodzinki na live camach. Do niedawna byl s...

źródło: 441156013_7511159962270880_3167190190484374050_n

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@kamil-tika: Heh przypomniało mi się jaka kiedyś była afera bo w gnieździe boćków podglądanych na kamerze tatuś zaciukał i wyrzucił z gniazda pisklę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grażyny też nie były zadowolone xD
  • Odpowiedz
  • 12
@AntyBohater: w swiecie zwierzat jak piskle jest bardzo chore i widac, ze i tak nie przezyje to jest eliminowane. Czasem jest tez zabijane jak rodzice stwierdza, ze wszystkich nie dadza rady wykarmic.
  • Odpowiedz
@kamil-tika:

A bo tylko w świecie zwierząt? Dawniej ludzie też stawali przed takimi trudnymi wyborami i dzieci chore lub kalekie były zabijane lub zostawiane na śmierć. Co paradoksalnie było najlepszym rozwiązaniem. Dzisiaj na siłę utrzymuje się przy życiu osoby, które niesamowicie cierpią, a ich egzystencja nie ma żadnego sensu ani celu poza "buk tak chcioł".

Podobnie w przypadku głodu i/lub biedy: karmiono przede wszystkim te dzieci z których był pożytek i/lub
  • Odpowiedz