Wpis z mikrobloga

Udało się odstawić #wenlafaksyna i tym samym nie biorę już żadnych #ssri ani #snri

po jakim czasie od wzięcia ostatniej dawki (przez miesiąc brałem co dwa dni około 15-20 mg) wenli już nie będzie w organizmie i nie będzie żadnego wpływu miała, a organizm wróci do normalności? kiedyś coś czytałem, że dopiero po 3 miesiącach od odstawienia można ocenić, jak psychika i organizm działa bez leków, ale nie wiem czy to nie głupoty

drugie pytanie - mija już 8 dzień od ostatniej dawki, nie mam żadnych objawów fizycznych. przy wcześniejszych próbach po 2 dniach pojawiały się prądy w ciele i nudności. Mam tylko wrażenie, że jestem trochę taki rozemocjonowany, czasem dopadają mnie silne emocje przy jakiś błahych sprawach (nie tak jak w nerwicy jak bez powodu czułem lęk albo dziwne strachy). Czy to mozliwe, że to objaw odstawienia wenli jeszcze czy bardziej jest to już mój domyślny stan bez leków

#depresja #nerwica #psychiatria
  • 5
  • Odpowiedz
@piechock12
1. najprostsza, najmniej skomplikowana metoda to:
znajdujesz okres pól trwania dla leku (i osobno jego aktywnych metabolitów jeżeli je ma) w formie którą przyjmujesz. będą widełki czasowe
mnożysz to razy 5, i dostaniesz widełki w których najpewniej jesteś.
realnie to jeszcze powinieneś wiedzieć czy lek który bierzesz ma kinetykę zerowego czy pierwszego rzędu, i czy jest liniowa.
https://derangedphysiology.com/main/cicm-primary-exam/required-reading/pharmacokinetics/Chapter%20337/first-order-zero-order-and-non-linear-elimination-kinetics

ogólnie powrót do normalności to nie jest czas do całkowitego usunięcia leku z
  • Odpowiedz
wenla i jej metabolit mają na tyle krótkie, ze o ile nie masz jakichś mutacji/kombinacji leków spowalniajacych jej metabolizm to już jej po 8 dniach nie ma.
  • Odpowiedz