Wpis z mikrobloga

Siemanko, kupiłem 2x8gb 2666mhz, pod. Płytę główną. Z tego co przeczytam nwm czy to ma jakieś znaczenie, procesor obsługuje niby tylko 2400 i taka prędkość mam i nie mogę. Zmienić jej w biosie. Czy to znaczy, że muszę kupić nowszy profesor? W Biosie nic nie mogę zmienić, żeby ustawić 2666 mhz. Będę mega wdzięczny za pomoc dla laika #komputery #bios #ram #informatyka
krystekize - Siemanko, kupiłem 2x8gb 2666mhz, pod. Płytę główną. Z tego co przeczytam...

źródło: temp_file7180311147911039945

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@krystekize: jaka płyta.
intel dawniej(w sumie nadal to niejako robi) blokował sztucznie OC ramu i to pewnie nie tyle kwestia ograniczeń procesora co dojenia klientów przez intela
( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
H310 DS2 Gigabyte mam płytę główną, ram kupiłem 2x8gb 2666mhz i jak podpinam ten ram i odpalam kompa, to się wyłącza. W systemie napisane mam 2400mhz speed. Memory, a w biosie nie mam jak tego zmienić, więc...
  • Odpowiedz
@krystekize: Pierwsze co to zaktualizuj bios, zwłaszcza jak nigdy tego nie robiłeś. https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/h310m_ds2_20rev_10/support#support-dl
Ściągasz plik na pendrive, włączasz bios i tam w opcji update, wybierasz pena i aktualizujesz.
Drugie to musisz włączyć profil XMP którego u ciebie nie widzę i miejmy nadzieję, że to przez stary bios.
Trzecie tak mimochodem to włożyłeś kości tak jak na obrazku?
Foxlifejenkins - @krystekize: Pierwsze co to zaktualizuj bios, zwłaszcza jak nigdy te...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • Odpowiedz