Wpis z mikrobloga

Jak wygląda wasz setup sprzętu na pracy zdalnej? Pracuję tak już dość długo, ale szczerze mówiąc to to jakaś partyzantka jest w moim wykonaniu. Ciągłe przełączanie kabli od myszki, klawiatury, słuchawek i monitorów między laptopem, a stacjonarką. Próbowałem zdalnie łączyć się do laptopa, ale to tak średnio. Jak to rozwiązaliście u siebie? Szukam jakichś konkretnych rozwiązań, które sami próbowaliście, a nie tylko słyszeliście w teorii.

#programista15k #sprzetkomputerowy #hardware #komputery #pracazdalna #pracbaza #programowanie
  • 14
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone:

1. Dwa osobne kable od monitora, jeden komputer drugi pod laptopa.
2. Zorientuj się czy Twój monitor ma usb, żeby podłączyć do niego myszkę/klawiaturę.
3. Kup huba, podłącz go z przedłużaczem USB - jak potrzebujesz przerzucic na laptopa klawe/myszke to myk odłaczasz huba od przedłużacza usb, podpinasz go pod laptopa od razu. Przedłużacz podpinasz do komputera. Mozesz poszukać jakiegoś na usb-c to może nawet sprawe z monitorami załatwi.

Ja to
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Mysz Logitech MX Master 3, klawiatura też. Monitor i stacja dokująca pod laptopa. Stacjonarka na kolejnych dwóch monitorach. Wszystko na ramionach.

Nigdy, ale to przenigdy nie łączę domowego kompa z pracowniczym. Na pracowniczym tylko praca. Jedyne co łączę, to dla wygody mysz i klawiatura.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone mam dwa monitora dell z p2422- między sobą mają opcję połączenia po hdmi. Do laptopa przez usbc a do stacjonarki po display porcie, jedyna zmiana to przełączenie źródła obrazu
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone dwukanałowy switch USB do peryferiów typu klawiatura, myszka, słuchawki, kamerka. Na monitory (mam dwa) nie mam magicznego sposobu, osobne kable do kompa i kable do stacji dokującej idą, ale ten switch robi robotę do tych wszystkich pierdółek.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: Mysz Logitech MX Anywhere (do trzech urządzeń), więc przepinam się między Maciem i PC. Korzystam też z klawiatury od Apple, ale ona jest słaba bo nie ogarnia wielu urządzeń, dlatego kupię jakiś zamiennik. Do USB miałem switcha na monitorze, ale teraz kupiłem monitory 2k bez USB, więc muszę ogarnąć jakąś stacje dokującą pod Maca, która wspiera DisplayLink i do 3 monitorów. Gdyby ktoś znał coś co dobrze pracuje z M1
  • Odpowiedz
@Pasterz30 tak USB-C do laptopa, a stacjonarny jest do HC podpięty przed DP i działa tak samo na dwóch monitorach, i jeszcze mogę podpiec trzecie źródło obrazu po hdmi. Potem złącze out hdmi przenosić obraz na drugi monitor, przy czy oba są wykrywane jakie osobne ekrany, a nie jedne duży
  • Odpowiedz