Wpis z mikrobloga

@AMBIWALENTNYPSIUR: powiem tylko tyle ze wiekszosc ludzi (no i ten mem to sugeruje) oraz niestety na lekcjach fizyki tak to sie tlumaczy ze chodzi o wizualna obserwacje, nie daj Boze wzrokowa xD. Nie chce mi sie tego tlumaczyc, (jest to dosc zawile, funkcje falowe, superpozycje itd) bo nikt tego nie wyplusuje tak zeby zobaczyl to caly wykop a jutro ten mem znowu sie pojawi
  • Odpowiedz
@AMBIWALENTNYPSIUR: Ogólnie takie tematy fajnie uwypuklają różnice między modelem a rzeczywistością, bo tak jak światło podpada pod model falowy to w określonych sytuacjach może pasować do modelu cząsteczkowego. Podobnie jest z naszym wyobrażeniem o atomie: patrz model Bohra czy model elektronowy - wiele modeli może opisywać to samo zjawisko, ale to tylko modele, t.j. reprezentacja "matematyczna" a nie dokładny opis rzeczywistości od A do Z.
  • Odpowiedz
@Pasterz30 jak ja tego nie lubię, "wszystko głupie, bez sensu, ale nie wyjaśnię, bo to za skomplikowane". Jak twierdzisz, że coś jest źle zaprezentowane i Cię to boli, to właśnie powinieneś jak najszerzej opisać dlaczego tak jest, a nie "bo ja tak twierdzę". Zamiast szerzyć wiedzę to januszujesz udając wszechwiedzącą wyrocznię, która nie potrafi mówić.

TL;DR: Jak coś #!$%@?, że jest źle, to opisz dlaczego, a nie tylko rzucasz hasło i wychodzisz
  • Odpowiedz