Wpis z mikrobloga

  • 0
@krytyk__wartosciujacy: a muszę zmieniać ten odtwarzacz? Ten windowsowski mi styka. I tak nie używam. Przeglądam teraz stare pliki i takie coś mi się trafiło
wydawało mi się, że skoro mam klite to powinno śmigać xD
  • Odpowiedz
  • 2
@krytyk__wartosciujacy: @HalTrout: @Chrystus: Słuchajcie. Jakoś to obszedłem i działa. Dałem ppm na film i "otwórz za pomocą" i wybrałem "Program Windows Media Player Legacy". Wyskoczyło mi jakieś pytanie o konfigurację "starszej wersji wmp". No i w ten sposób działa, jest film i dźwięk. Więc w sumie tyle mi starcza. Szkoda tylko, że nie działa w normalnym "odtwarzaczu multimedialnym".
  • Odpowiedz
  • 1
@krytyk__wartosciujacy: Rozumiem. Avi chyba było kiedyś popularne, tak mi się przynajmniej wydawało xD Pamiętam miałem jakiś tani odtwarzacz dvd do tv i on z płyt nie czytał żadnych wmv, mp4 tylko właśnie avi i chyba mov xD
no ale pliki avi znalazłem na płytach sprzed 20 lat jakoś xd
  • Odpowiedz
@Vadzior: AVI to format (kontener), taki rodzaj pliku obsłuży praktycznie każdy odtwarzacz, który znajdziesz w sieci. Zwykle problem leży w braku poprawnego dekodowania materiału źródłowego. Zarówno strumień video jak i audio jest zwykle czymś kodowany i to jakie masz kodeki (oraz od konfiguracji) decyduje o tym czy program ten materiał wyświetli poprawnie.

W skrócie, jeden plik AVI może się wyświetlać, a inny nie. Podobnie będzie z obecnie popularniejszym i pod wieloma
  • Odpowiedz
@Vadzior: używasz zwierzęcego programu, to masz zwierzęce problemy. Pamiętaj, by zainstalować płatny dodatek do HEVC ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@balrog84: Ok. Myślałem, że mając k-lite nie będzie problemu. W sumie wszystkie stare filmiki z płyt udało mi się odtworzyć wczoraj, był problem tylko z avi. Nie instalowałem z k-lite tylko tego ich odtwarzacza Media Player Classic Home Cinema.

@tellet No podstawowy program bo nic bardziej zaawansowanego nie potrzebuje. Potrzebne było tylko aby zobaczyć co to jest na starych płytach. A co do hevc to nie wiem o co chodzi.
  • Odpowiedz
Myślałem, że mając k-lite nie będzie problemu.


@Vadzior: Z samym AVI zdarzały się problemy, ze względu na to jak organizuje w sobie strumienie. Tam masz przeplatanie strumieni i coś takiego jak indeksy poszczególnych kawałków, jeśli coś jest skopane, np. plik został jakoś nieznacznie uszkodzony, to taki plik może się w różnych odtwarzaczach nie załadować. Gdybyś użył VLC oferuje on naprawę tych indeksów, jeśli taki problem zdiagnozuje. To nie jest proces rekompresji,
  • Odpowiedz