Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że gdy widzę otyłych ludzi albo ostatnio dość często nawet kobiety to automatycznie mam głowie myśl że co za grubas ja #!$%@? i to mi będą liczyć ślad węglowy. Czemu tacy ludzie nie mogą pójść na siłownię poćwiczyć i wyglądać normalnie tylko tankują tłuszcz jak Polacy paliwo przed podwyżką. To przez takich grubasów żywność jest droga a w Afryce głodują. A potem taki grubas przeżre pół życia i spędzi w kolejkach do lekarzy zajmując miejsce normalnym ludziom z prawdziwymi problemami.
#otylosc #kobiety #silownia #mikrokoksy #wieloryby
  • 59
  • Odpowiedz
  • 204
@xazas: legginsy są dla sportowców a nie żeby pomieścić zalaną dupę, wyobraźcie sobie że w takim Bangladeszu dzieci muszą brać nadgodziny aby wyszyć plandekę na taką chodząca bombę ekologiczną
  • Odpowiedz
  • 155
@xazas:

Czemu tacy ludzie nie mogą pójść na siłownię poćwiczyć i wyglądać normalnie tylko tankują tłuszcz jak Polacy paliwo przed podwyżką.


Widocznie znaja sie na dietetyce i odchudzaniu tak jak ty. :D
  • Odpowiedz
  • 4
@Strahl: może nie wiedzą, że są grubi bo każdy im mówi że są piękni, zatem trzeba takich ludzi uświadamiać że niszczą planetę, wtedy na pewno wybiorą się do dietetyka a potem zaczną ćwiczyć
  • Odpowiedz
może nie wiedzą, że są grubi bo każdy im mówi że są piękni, zatem trzeba takich ludzi uświadamiać że niszczą planetę, wtedy na pewno wybiorą się do dietetyka a potem zaczną ćwiczyć


@xazas: Następnym razem bierz połowę.
  • Odpowiedz
@Strahl: ale grubasy są na diecie, nawet kilku dietach bo jedna się nie najadaja. A potem rycza m.in. na wykopie jak jest +15 stopni, że to piekielne upały bo sie spocił jak musial się schylić po kawałek batonika który upadł na podloge
  • Odpowiedz
Czemu tacy ludzie nie mogą pójść na siłownię poćwiczyć i wyglądać normalnie


@xazas: powiedzenie tego komuś choremu na otyłość (ale nie takiemu co ma 5 kilo nadwagi, tylko 50+) jest jak mówienie osobie z depresją, żeby sobie pobiegała, to jej się polepszy XD

  • Odpowiedz
wyglądać normalnie tylko tankują tłuszcz


@xazas: wszystko fajnie, zgadzam się w 100%, tylko
tłuszcz w organizmie ludzkim nie bierze się z tłuszczu który zjadasz tylko z cukrów. Organizm cukry "ładuje" w komórki które nazywamy tłuszczowymi. Jak jesz węglowodany to organizm rozbija je na cukry i ponownie ładuje te cukry w komórki tłuszczowe. Jak się najesz boczku to organizm nie przetworzy tego na żadne cukry więc i do komórki tłuszczowej tego nie
  • Odpowiedz
tłuszcz w organizmie ludzkim nie bierze się z tłuszczu który zjadasz tylko z cukrów.


@woskrosenie: Organizm ludzki bardzo efektywnie trawi i odklada tluszcze z diety.

Organizm cukry "ładuje" w komórki które nazywamy tłuszczowymi.


Wymyslasz nowa fizjologie.

Dluzsza wersja: https://youtu.be/GOdSilh7sxU

Krotsza:
Strahl - >tłuszcz w organizmie ludzkim nie bierze się z tłuszczu który zjadasz tylko ...
  • Odpowiedz
ale bez węglowodanów (czyli cukrów) organizm tego nie zrobi. Zerknij poniżej.


@woskrosenie: jak masz TDEE na poziomie 2800kcal i zezresz 4500kcal z tluszczu i bialka, to co zrobi organizm z tym tluszczem i aminokwasami z bialka? Wyparuje? Ten link który zapostowałeś nie ma absolutnie żadnej merytoryki.

Organizm może z tłuszczem zrobić dwie rzeczy - oksydacja albo odłożyć w sadle. Z cukrem może zrobić podobnie - albo zużyć albo odłożyć w glikogenie.
  • Odpowiedz
@xazas: mnie bardziej dziwi że tacy ludzie mają czas chodzić do salonów beauty, paznokcie, pedicure, jakieś keratynowe prostowania włosów

Siedzą na tych stołkach po 2-3h, a na trening po godzinie 2-3 razy w tygodniu 'nie ma czasu'

Po co salon piękności jak sylwetka wszystko przyćmiewa
  • Odpowiedz
@Strahl: nie wiem czy wyparuje, w tym momencie myślę że poprostu organizm tego nie przyswoi i wysra. Ten link porusza dietę keto a ona twierdzi że cukry tuczą a tłusz nie tuczy. Masz inne info to się podziel linkiem
  • Odpowiedz
@bzyku95: siłownia meczy fizycznie i na początku mentalnie i zeby przejsc ten etap trzeba choć trochę czuć sens w opóźnionej gratyfikacji, a na salon piękności nie trzeba wydawać żadnego zaangażowania do tego jak mężuś stawia to znaczy że w nią inwestuje i wjeżdża duma xD
  • Odpowiedz
@woskrosenie: Wkleiłem ci link wyżej - masz 2 godzinny wykład o metabolizmie węgla w organizmie.

nie wiem czy wyparuje, w tym momencie myślę że poprostu organizm tego nie przyswoi i wysra.


Ludzki organizm to skrajnie efektywna maszyna - nie zmarnuje niczego czego nie musi zmarnować. A tłuszcze to akurat najłatwiej przyswajalne źródło energii. Organizm 20-30% kcal z białka potrzebuje tylko po to żeby je strawić i doprowadzić do użytecznej formy, w
  • Odpowiedz