Wpis z mikrobloga

@mr_ponglish: najbardziej to mi się śmiać chcę z kibiców. Płacą ciężkie pieniądze za bilety, gadżety, koszulki. Utożsamiają się ze swoim klubem, a banda emerytowanych najemników i młodych gamoni ma to w dupie biorą ciężkie pieniądze czy wygrają czy przegrają i śmieją się z tych biednych ludzi
  • Odpowiedz
@dr_papieros: głupi jesteś jak tylko na taką refleksje cię stać. Kibic jest za klubem tak samo jak przyzwoity zarząd, który stara się aby klub funkcjonował dobrze. To pasja, emocje, przygoda i spędzanie czasu z sensem a nie na kanapie przy Familiadzie. Doświadczony kibic doskonale wie, że jeden i drugi zawodnik dziś jest a jutro będzie męczył oczy kibica z innego miasta i tak jest wszędzie, nawet w Barcelonie. Natomiast raz na
  • Odpowiedz
@dr_papieros: dlatego w Europie nie jest tak jak w Stanach, że klub utożsamiany jest z drużyną najemników, tylko klub jest całą społecznością - stąd określenie socios. Często są to społeczności dzielnicowe, klasowe, zwłaszcza widać to na zachodzie. W Polsce jest bardziej egalitarnie.
  • Odpowiedz
@dr_papieros: ostatnio doszedłem do wniosku że ekstraklasę muszą oglądać chyba tylko starzy ludzie z mózgiem opanowanym przez cholesterol ponieważ taki widz jest w stanie analizować co się dzieje na boisku (takie to wszystko wolne). A jak włączą np ligę mistrzów to porostu ich mózg nie nadąża i się gubią bo tak to wszystko śmiga
  • Odpowiedz
@woskrosenie raczej kwestia tego, że oglądają ekstraklasa bo kibicują swojej drużynie i dla jakichkolwiek emocji, ja mogę sobie ligę mistrzow obejrzeć, ale mam gleboko #!$%@? kto tam wygrywa i kto tam przegrywa i o wiele bardziej interesuje mnie mój lokalny klub na którego meczyk mogę sobie pójść i się jakoś utożsamiać
  • Odpowiedz
@dr_papieros: Lepsze to w sumie niż nadmierne utożsamianie z jakimiś realami i liverpolami dla których jesteś tylko bankomatem i oglądaczem reklam z drugiego końca świat. Twoje marne istnienie i tożsamość nikogo tam rzeczywiście nie interesuje¯\(ツ)/¯ Równie dobrze można kibicować adidasowi że wyprodukował więcej butów w Kambodży. Ludzie kibicuja bo te kluby często zakładali sto lat temu pracownicy zakładów z miejsca z którego pochodzisz by mieć co robić w wolnym czasie
  • Odpowiedz
@dr_papieros: No widzisz to równie dobrze lepiej oglądać na okrągło tylko reprezentacje Brazylii, Argentyny czy Francji bo inni graja słabiej i strata czasu. Jesteś idealnym przyszłym klientem tworow typu superliga
  • Odpowiedz
@ziko100: Zresztą tu nie chodzi o to że polskie kluby grają słabiej, tylko że od lat nie ma żadnej chęci zmiany tego faktu dla mnie to jest zwyczajne plucie kibicowi w twarz. Ale trudno to zrozumieć będąc ślepo wpatrzonym w swój klubik z miasta
  • Odpowiedz
@dr_papieros: W Polsce jest uważane że kluby należą bardziej do społeczności niż właściciela który je finansuje. To nie nba gdzie masz czysty biznes i przenosisz sobie firmę gdzie ci wygodnie. Jakby to tylko chodziło o firmę kibice mieli by wyjaebane ogłoszeniu upadłości np Poloni czy Ruchu. Zle zarządzanie, klapa finansowa i koniec robimy nowy sztuczny twór z lepszym planem jak to w biznesie
  • Odpowiedz