Wpis z mikrobloga

Telefon #redminote10pro zaczął mi się buntować i nie pozwala włączyć wifi. Jak chcę ręcznie włączyć, to mieli sobie, pokazuje "łączenie", po czym wyłącza i tyle. Nie pokazuje nawet listy dostępnych sieci. Nie wiem o co chodzi. Wczoraj wszystko działało. Miałem wczoraj też dziwna zwiechę, bo ekran zrobił się cały w różnokolorowe kropeczki, po czym telefon się zrestartował. Nie wiem czy to ma jakiś związek. To, że.nie działa wifi zauważyłem dopiero dziś. #android #redmi
  • 16
  • Odpowiedz
@ParkingPodziemny: Wygląda na uwalony chip wifi tym bardziej, ze miałeś glitch i ci się zrestartował.
Reset telefonu pewnie nie pomoże.
Jakbyś miał bootloader odblokowany to można spróbować wgrać inny rom i sprawdzić czy działa.
Używasz oryginalnej ładowarki? Przy ładowaniu mógł się przegrzać i moduł padł. Ostatecznie wymiana motherboard. Lipa..
  • Odpowiedz
@ParkingPodziemny: Ale czy próbowałeś go naprawdę wyłączyć - power off, nie reboot - zostawić na minutę i potem włączyć? Czasem układy mogą wejść w jakiś stan nieokreślony (miałem tak z BT w laptopie) i reboot nie naprawia problemu, dopiero kompletny power off i brak zasilania do modułu go w pełni resetuje. Sądząc po Twoim opisie pewnie nie pomoże i uwalony moduł, ale warto spróbować.
  • Odpowiedz
@azmar: Gdzieś ktoś napisał, że po resecie ustawień sieciowych zrobił restart dwa razy i to pomogło.
Dziwne trochę, że luty modułu puszczają przy nagrzanej płycie głównej podczas ładowania.
Jakie to tam temperatury mogą być?
Power off na pewno będzie lepszy.
  • Odpowiedz
@ashmedai: kiedyś sprawdzałem max temp. dla modułów wifi/bt i o ile dla CPU/GPU granicą jest ok. 100 C to ku mojemu zaskoczeniu moduły wifi często mają w specyfikacji max temp. około 75-85 C. Mowa tu oczywiście o laptopach, ale daje pogląd na to że mogą być wrażliwsze na temperaturę bardziej niż nam się wydaje, jednak wątpię żeby w telefonie moduł osiągnął aż takie temperatury podczas ładowania.

Daj znać czy coś z
  • Odpowiedz