Wpis z mikrobloga

Jutro se idę pierwszy raz do psychologa, kobiety. Za darmo, za kasę musiałoby mnie chyba serio #!$%@?ć. Idę bo jak nie, to zmarnują mi się darmowe wizyty, a tak mam okazję się przekonać że to gówno (albo i nie). O czym się tam gada? Jak ja osobiście spędziłem tysiące godzin na rozmyślaniu o swoim życiu, to jak niby ma mi pomóc ktoś kto sobie słucha o nich kilkanaście minut? Czy psycholog to ktoś kto pomaga jedynie ludziom, którzy kompletnie nie myślą o sobie, swoim życiu itd i tak sobie po prostu płyną zgodnie z nurtem? xd #przegryw #psychologia
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Zwyrol69: już chodzę i również polecam. A jutro to tak o idę bo jestem ciekawy. Nakreślę swoją #!$%@? życiową w kilku aspektach i posłucham co ma ciekawego do powiedzenia "ekspert" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jak ja osobiście spędziłem tysiące godzin na rozmyślaniu o swoim życiu, to jak niby ma mi pomóc ktoś kto sobie słucha o nich kilkanaście minut?

liczy się jakość a nie ilość. wielu ludzi o czymś myślało bardzo dużo czasu, jednak jak to co wymyślili pokażesz ekspertowi z dziedziny o której myśleli to się często złapią za głowę bo to wcale tak nie działa.

większość ludzi myśli o swoim życiu, problem jest taki,
  • Odpowiedz
  • 0
@isover_: nie było już wolnych ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@10129 pewnie że tak, ale ja mówiłem o jakościowym myśleniu. Wiadomo, jeżeli u większości ludzi to myślenie nie jest zbyt jakościowe, to pewnie można im mocno pomóc. Ale ludziom, którzy już spędzili tysiące godzin jakościowego myślenia i nie mają jakichś zaburzeń które zaburzają im percepcję + nie są zamknięci w jakiejś bańce, tylko gadali o swoich problemach z
  • Odpowiedz
@rekkin: każdy myśli, że akurat jego myślenie jest jakościowe. o tym jak jest można się przekonać: jak idzie wdrażanie w życie rozwiązań problemów życiowych?
dobre samopoczucie, dobre życie, dobre relacje relacje? bo jak nic nie jest ok w życiu,to jak widać nic z tego jakościowego myślenia nie wyszło, więc może wcale nie było takie jakościowe.

ja jestem zdania, że to efekty przemyśleń powinny być głównym kryterium - jak nic to nie
  • Odpowiedz
  • 0
@10129:

jak idzie wdrażanie w życie rozwiązań problemów życiowych?

Dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dobre samopoczucie, dobre życie, dobre relacje?

Zależy, zależy, zależy ( ͡º ͜ʖ͡º)

to efekty przemyśleń powinny być głównym kryterium

No nie koniecznie, niektóre efekty są na tyle długofalowe, że można ich jeszcze nie dostrzegać + mam nadzieję, że efekty "wewnętrzne" też się liczą. Ja się przede wszystkim dobrze
  • Odpowiedz
  • 0
@blazko: za dobrego fizjoterapeutę czy psychiatrę nie boję się wydać sporych pieniędzy.
Za to biorąc pod uwagę to co czytałem o psychologach i tego jakich sam się spodziewam rewelacji, to już kilka dych to może być za dużo xd Naprawdę chciałbym się zaskoczyć w tym temacie, ale nie nastawiam się na to.

Żeby nie było, powtórzę się. Prawdopodobnie dla >90% ludzi, w tym nawet tych sceptycznych psycholog faktycznie może pomóc. Ale
  • Odpowiedz
@rekkin: to jak nie ma jakichś problemów które wydają się nie do rozwiązania i wszystko jest na dobrej drodze to średnio widzę sens wizyty u psychologa. a jakby były to raczej psychoterapeuta i tak
  • Odpowiedz
  • 0
A więc, gdyby kogoś to ciekawiło, jestem po wizycie. Wizyta bez rewelacji ale i bez tragedii, psycholog podeszła w miarę profesjonalnie, co jest na plus. Trochę jej się marszczyła skóra przy ustach co początkowo odbierałem jako mikroekspresje pogardy czy coś xD ale zorientowałem się, że po prostu tak już ma. Trochę niefortunne w jej zawodzie, ale nie będę jej polecał botoksu przecież XD.
Przebieg wizyty: streściłem swoje życie, nakreśliłem jakie miałem/mam problemy,
  • Odpowiedz