Wpis z mikrobloga

@WillyJamess wyobraz sobie ile jego akolitow postawilo tak jak on i stracilo hajs, bo przreciez "Rafalke zarobil 10 mln dolcow i ma apartament na zlotej, nie moze sie mylic" ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@nimamkolan: a to nie jest tak, że na krakenie co 4h placi się fee za trzymanie pozycji? i po kilku miesiącach gridowania jesteś tak w plecy na opłatach, że nawet jak sprawdzi się twoj scenariusz to możesz być na minusie
  • Odpowiedz
@elementarz1: na shorcie jest podobno sporo taniej niż na longu. Wynika to pewnie z tego, że krótka pozycja w okresie hossy jest... no właśnie, statystycznie rzecz biorąc stratna, więc popyt mniejszy i opłaty niższe. Ale nie znam dokładnie mechanizmu dlaczego jest taniej
  • Odpowiedz
@maggotbrain15: też się do końca nie znam, ale slyszalem, że u niektórych brokerów za trzymanie danej pozycji jest fee na minusie, czyli to broker płaci tobie, ale to tylko okresowo, pewnie wlasnie ze względu na utrzymanie plynności
  • Odpowiedz
@elementarz1: Chyba nie grałeś nigdy na dźwigni. Opłata to zazwyczaj 0.01% na godzinę.
@maggotbrain15 Na szortach jest swap dodatni. Jak np pożyczasz btc za $60k to potem oddajesz odsetki w btc, a jak btc spadło np do $40k to wartość twoich odsetek spada równomiernie czyli defakto zarabiasz.
  • Odpowiedz
@angel-frome: ty widze grałeś raz i niekoniecznie na krakenie a my tu rozmawiamy o nim bo z niego jest screen zaora, czy opłata nie jest pobierana o różnych porach na różnych giełdach? i chyba nie zawsze jest 0.01 bo np. na kranienie czasami jest 5x większa w zależności od tego na czym jest wzięta pozycja i pobierana jest bodaj co 4h, nie wiem na 100% bo regulamin czytałem dawno temu
  • Odpowiedz
@elementarz1: nie wiem jak na Krakenie ale na Binance Futures oprócz odsetek jest jeszcze coś takiego jak Funding Fee i ta opłata jest pobierana co 4 godziny, jest to zmienna opłata i mi ostatnio na shorcie wyniosła 1,6% co przy mojej dosyć niewielkiej pozycji wyszło 40$
  • Odpowiedz
@elementarz1: Bo to zależy czy margin czy futures oraz zależy od giełdy. Wszędzie jest trochę inaczej. Generalnie giełdy krypto są drogie, ale w sumie porównując do potencjalnych zysków to da się przeżyć.
  • Odpowiedz