Wpis z mikrobloga

  • 0
@malebro: Nawet jako kompletny amator w tej dziedzinie widzę że fajne sprzęt z chłodzeniem zaczyna się od 15k zł w górę. Dla tego wydaje mi się że za 5k zł może uda się coś fajnego kupić
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr TO był tylko przykład ile kosztuje dobry sprzęt, którego nie potrzebuje ;)

Właśnie myślę że chyba fajnie by mieć odrazy opcje DC i ACDC. Przeglądałem oferty i spodobay mi się te dwie maszyny:
-SPARTUS® Multi Pro 200,
- Renegade ET 210iP Advanced.

Tylko Renegade tylko do nierdzewki.
  • Odpowiedz
@Van_Zan: ESAB Renegade to już inna wyższa liga. Ja mam shermana, widziałem na robocie też często spartusy. Natomiast jak na naukę i hobby to dość wysoko mierzysz jak na początek. Pamiętaj że do samej spawarki będziesz musiał spokojnie wydać 1k minimum na wszelkie dodatki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Irthorr: Wiesz tu nie chodzi o mierzenie wysoko, tylko jak już mam coś kupić wole wiedzieć ze po roku nie będę musiał tego wyrzucać, albo zwracać na gwarancje.
  • Odpowiedz
@Van_Zan to nie bierz nic co jest 100 procentową chińszczyzną jak np. Magnumy, którymi #!$%@? cały internet. Na magnumach miałem wrażenie, że te same ampery spawały mi inaczej blachę o tej samej grubości, ale nie miałem cęgowego by sprawdzić, czy intuicja mnie nie zawiodła. Około 5 tys. zł Welder Fantasy będzie ok, ale dla początkującego garażowego spawacza to i tak „overkill”. Lepiej już wziąć tańszego Shermana i by dobić do 5k kup
  • Odpowiedz
@Van_Zan: Złe podejście. Właściwe to - rękojma. W hobby nie masz terminów, więc w razie w sprzęt możesz wymieniać do usranej śmierci. Poza tym systemy gwarancyjnie z reguły sprawują się naprawdę dobrze w większości firm - nawet na chińskim sprzęcie.
  • Odpowiedz