Wpis z mikrobloga

Po finale kobiet zastanawiam sie nad jednym. Dlaczego kobiety dalej graja na tak niskiej siatce? Przeciez spokojnie na poziomie profesjonalnym mogliby to podniesc do wysokosci meskich mlodzikow typu 2.35. I tak wszystkie zawodniczki są pomiedzy ok 1.8-2 m wzrostu.

#siatkowka
  • 6
  • Odpowiedz
@nammah no, ale różnica jest spora, bo już kadet gra na 2,43. Niemniej, to roznica w skoczności od tego co mają max kobiet (pewnie koło 3,20) do męskich 3,70/3,80 to przepaść
  • Odpowiedz
@nammah: Ja pamiętam po niektórych swoich kolegach jak w kadecie łapali po 330-335 w ataku mając 185-190cm wzrostu. Ja mając jakoś 173 wzrostu grając na libero złapałem w 3 gimnazjum pamiętam 313, a łapę wyciągniętą miałem na 223. Dziewczyny w kadetce łapały z 280-285, jest to przepaść.
  • Odpowiedz
@nammah: nie ma co wydawać jakichkolwiek wyroków oglądając top mecze kobiecej siatkówki xD no chyba że chciałbyś siatkę podnosić tylko na okazję final four LM
  • Odpowiedz
  • 1
@Marmite: nie no moze przesadzam, ale patrzac nawet na polska lige to i tak budowa zespolow kobiet wyglada tak, ze 1 osoba jest wysoka armata co dostaje kazda pilke ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale nie wzialem pod uwage, ze na tak niskim zasiegu lapia pilke kobiety tak jak pisza mirki wyzej.

W głowie miałem bardziej, że potem takie kloce jak jakas np. korneluk przykład z kadry istnieje
  • Odpowiedz
korneluk przykład z kadry istnieje tylko dlatego, ze ma 2m i stoi z rekami w gorze xD


@nammah: no nie da się ukryć, bo to jest mega drewno, a jak patrzę na jej nabieg do bloku to chce mi się płakać xD
  • Odpowiedz