Wpis z mikrobloga

DAX Futures – Miesiąc w dół to nie bessa (ale spróbować można)

Miesiąc pod kreską w trendach wzrostowych często bywa tylko epizodem lub zapowiedzią konsolidacyjnego przerywnika. W szukaniu swojej szansy na złapanie serii spadkowych miesięcy pomocne mogą być krótsze interwały.

Przyglądając się spadkowym miesiącom widać, że po pierwszym trzeba się liczyć z wychodzeniem kursu w górę i rysowaniu górnych cieni świec na kolejnych miesiącach. Nie ma prostej gry, bo podbicia o lekko 200 i więcej punktów nie były rzadkością, a zdarzały się nawet wyjścia nad otwarcia i maksy poprzedniego miesiąca. W takich warunkach i tak trzeba gdzieś ustawić stopa, cokolwiek by mówił „czuj”. Majowe wyjście wynosi na ten moment 194 punkty nad zamknięciem kwietnia. Szukając serii czerwonych miesięcy i chowając stopa nad aktualnym maksem koszt jest niewygórowany.

Zgrywając to z interwałem dziennym mamy podgląd na cofnięcie popytu, które miało miejsce w piątek. Na H4 zgaszenie wyskoku było wyraźniejsze, w skali miesiąca, taki cień to jednak drobiazg i stop tej szerokości to ciut ponad grubość zapałki. Podnosząc ryzyko i chowając SL nad najbliższym oporem (nad 18430), gra robi się już mało atrakcyjna, bo złapany ruch musiałby mieć co najmniej 1000 punktów. Średnia miesięczna zmienność nawet w spadkowych miesiącach rzadko przekracza 1200 punktów. Stawiając na to, że maks miesiąca już był, rozważę też wejście przy ewentualnym wyłamaniu z konsolidacji na H4 dołem (18041) ze stopem nie szerszym niż 115 pkt, BE przy 17839 i TP na zamknięciu miesiąca lub 17168. Gra pod maksimum ma tę zaletę, że obecnie jest dość tania i rynek w razie wyjścia w górę szybko może wyjaśnić taki pomysł.

Osobiście w ubiegłym tygodniu miałem 5 zamkniętych transakcji, na których zarobiłem 161,5 punktu (3 BE, 2 zyskowne). W nowy tydzień wchodzę z krótką otwartą w piątek po 18180, SL 18289, BE 17928, TP 17705.

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax

Historia wpisów po sznurku:
Rok 2022 Rok 2023

2024 1 stycznia 7 stycznia 14 stycznia 21 stycznia 21 stycznia 28 stycznia 11 lutego 18 lutego 25 lutego 3 marca 10 marca 7 kwietnia 14 kwietnia 21 kwietnia 28 kwietnia
DJ007 - DAX Futures – Miesiąc w dół to nie bessa (ale spróbować można)

Miesiąc pod k...

źródło: DAX_FUT-05-05-2024_multi

Pobierz
  • Odpowiedz