Wpis z mikrobloga

Łolaboga, ktoś mnie zawołał i odkryłem, że trwa debata na temat mojej pozycji w Coca Coli z czerwca 2021 XD

Dwie uwagi:

1. pozycja sobie siedzi i ma się dobrze, horyzont jest na 2031

2. nie, zysk nie wynosi na teraz 6% XD

Dla mnie to świetny przykład jak kurnikowcy totalnie nie rozumieją innych rzeczy niż kurniki pod najem. Przerasta no.

Zawołam zgodnie z obietnicą w 2031. Zobaczymy czy więcej będzie warta moja CC czy kurnik w Sosnowcu.

#gielda #nieruchomosci #cocacola
  • 25
  • Odpowiedz
skoro kilku głąbów nie potrafi wliczyć dywidendy do zysku, a jednocześnie jeden z nich chwali się, że wszystko co posiada to jedna nieruchomość o powierzchni 55m2, to chyba możemy zamknąć dyskusję o ich wiedzy gospodarczej xD


@francoisinho: Zysk z najmu to też swego rodzaju dywidenda. Ale oczywiście pan mickpl tego nie wliczy do zysku z "kurnika", bo wtedy by się jego teza nie zgadzała z prawdą :P
  • Odpowiedz
@mickpl: ale xd, kokakola.
Śmiejesz się z Januszy betonowych, a sam wtopiłeś w takie banalne nudne gówno, które już zawsze będzie uderperformować rynek przy tym. Tym bardziej jeśli ozempic się rozkręci, to KO będzie zaorane.
Rozumiałbym może PepsiCo, ale coca cola to faktycznie wyznacznik tego że #!$%@? się znasz na inwestycjach i z taką wiedzą lepiej byłoby dla ciebie kupić mieszkanie
  • Odpowiedz
zysk z czego przepraszam? XDD błagam rozwiń to, bo czuje ze to będzie hit xD


@wiktorek_pl: zysk z najmu mieszkania. Czego nie rozumiesz?
Myślisz, że rentierzy najmują probono albo dopłacają do biznesu czy wtf? XD
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy haha, wiedziałem - standardowa zagrywka. Jestem gieldowym zarobasem, 30% w 3 lata to mało ale nie pokaże swoich pozycji, bo jestem kimś. Przecież ty dzidziuś pewnie nawet konta u brokera nie masz. I wy macie czelność kogoś tutaj wyśmiewać xDD
  • Odpowiedz
@Ka4az: ależ on przy tym robi z siebie znawcę giełdy. Ale jego wybór i też motywacja tego wyboru (stabilne i nie spadnie) wskazuje na to że jest leszczem, i dla takich leszczy wymyślono ETF-y.
Pojedyncze akcje ma sens wybierać jeśli przewidzisz scenariusz kiedy ta akcja będzie performować lepiej od rynku, a nie że "nie spadnie" xD
  • Odpowiedz
@damienbudzik jak ktoś kupuje mieszkanie dla siebie to nie ma ani zysku z najmu ani nie ma znaczenia dla niego wzrost ceny jego mieszkania. (oprócz indywidualnych przypadków wzrostu lokalnego poprzez wybudowanie np. infrastruktury w pobliżu). Mick wielokrotnie pisał, że nie ma swojego kurnika więc gdyby kupił za te pieniądze z akcji (chociaż wątpię by dało się kupić mieszkanie za 100k PLN) to zwyczajnie by w nim zamieszkał zamiast siedzieć dalej u rodziców.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: a co ci dadzą moje otwarte pozycję w kwestii obliczenia zysku? Rozumiem jeszcze historię transakcji, a tak to już wiem że bez sensu z tobą gadać.
No i proszę, zrób mi taki wykres "z googla" w apce ibkr, czekam.
Jak dla mnie to nazmyslać z dupy pozycji typu NVDA jest dużo prościej, niż robić fake screen-a z apki brokera, ale ja się nie dziwię, przecież nie znasz się
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl:

jak ktoś kupuje mieszkanie dla siebie to nie ma ani zysku z najmu


Ma zysk z najmu, w postaci tego, że nie musi komuś innemu płacić za wynajem. Porównując z wynajmującym jest co miesiąc do przodu o kwotę wynajmu analogicznego mieszkania.
PKB oblicza się w taki akurat sposób, zakłada się że każde mieszkanie jest wynajmowane, nawet te własnościowe, zakłada się że właściciel wynajmuje sam sobie.
Ja się nie dziwię że
  • Odpowiedz