Wpis z mikrobloga

Próbujemy z różową zdecydować jaki ekspres do kawy kupić, ale utknęliśmy. Różowa nastawiła się na Siemens EQ6 S300. Ja nastawiłem się na Nivona 820. Oba wydają mi się niegłupimi wyborami w tym budżecie.

Z mojej perspektywy główną przewagą Nivona jest design i stalowy młynek. Jest też często polecany przez entuzjastów, ale zagadkami pozostają dla mnie jego awaryjność i łatwość serwisowania(części + autoryzowane serwisy). Jedni się zarzekają, że to topka w tej kasie, drudzy piszą, że się chrzani raz na miesiąc.

Czy Siemens jest w czymś lepszy od Nivona? Jakie są wasze doświadczenia? Co byście wybrali i dlaczego? Z góry dzięki za pomoc.

#ekspresdokawy #nivona #siemens #kawa #pytaniedoeksperta #kawatime

Który?

  • Siemens 34.6% (9)
  • Nivona 19.2% (5)
  • Sprawdzam 46.2% (12)

Oddanych głosów: 26

  • 6
  • Odpowiedz
@szermierczyk: Do siemensa masz wszystko w każdym sklepie, serwisy też łatwo to naprawiają. Części nie są drogie. To od siebie powiem. A drugiego nie miałem.

Poza tym działa, nie wiem co można o nim powiedzieć. Ta rurka #!$%@? bo jest zbyt krótka i jak masz butelkę mleka (a nie karton) to można przez przypadek ją wyjąć i robi pssssss
  • Odpowiedz
@szermierczyk: Zobacz sobie jeszcze Saeco, są modele w tym budżecie.
Mam i jestem zadowolony (choć już model niedostępny obecnie i z wyższej półki w tamtych czasach - ale nowe modele niewiele się różnią).
  • Odpowiedz
@szermierczyk ta Nivona jest dość awaryjna i mało trwała i jak za swoją cenę to nie oferuje wiele. Przepłacony zakup wg mnie. Już lepiej tego Siemensa weź lub Saeco granaroma.
  • Odpowiedz
@szermierczyk dla mnie Nivona, rodzice mają 4 lata nic się nie działo, sam kupiłem 821 i jest super. Siemens z tego co wiem awaryjny i często jest problem z wyświetlaczem. Rodzice mojej dziewczyny mieli Siemensa i po gwarancji naprawa wyszła ponad 1000 zł. Nivona to stajnia Jura, made in Switzerland więc jest solidna z gwarancją 3 lata w sklepach internetowych np. Konesso.
  • Odpowiedz