Wpis z mikrobloga

Siema, w zeszłym roku kupiłem kiere fanateca, riga, ogarnałem sobie stanowisko. Kupiłem kilka gier, ale od wszystkich się odbijałem. Jedyne gry w które mi sie super grało to euro track i f1. F1 daje mozliwość ustawienia tak wspomagaczy, że jestem w stanie progresować wyłączając kolejne. Też ma świetną linie wyścigową, gdzie idealnie widać jak powinno się hamować. Wiem, że to lamerskie, ale tak gram :( i tutaj pytanie. Próbowałem AC i ACC, ale jeden i drugi tytuł ma bardzo liche te linie, co powoduje, że za szybko wchodzę w zakręty. Już w forzie 2 były one lepsze. Czy możecie polecić jakieś ścigałki, gdzie realnie będę się ścigać ale w user friendly setupie? Myślałem nad forzą z zeszłego roku, jeszcze nad beamng. Jakieś sugestie?
#gry #simracing
  • 8
  • Odpowiedz
@alverini: nie wiem jak najnowsza forza motorsport ale wszystkie poprzednie mają spieprzony FFB i nie da się korzystać z kierownicy.

Po prostu trenuj i git gut
  • Odpowiedz
@alverini: wiesz dlaczego linie w ac nie sa tak dobre jak w f1? Bo jest tam tysiac samochodow i kazdy sie inaczej zachowuje. Ucz sie tras na pamiec i punktow hamowania. Pamietaj musisz to zrobic tylko raz i zostanie na cale zycie. Jak sie nauczysz to przyjemnosc z jazdy na symulatorze jest duzo wieksza niz w f1 z racing line.
  • Odpowiedz
@alverini: moim zdaniem grając z asystami utkniesz właśnie na takim poziomie i ciężko się będzie z tego wyrwać.

Wyłącz wszystkie asysty (ewentualnie ABS zostaw) i tak jeździj i tak rób progres. Progres ma być w Tobie, a nie w asystach.
Jak masz problem z okrążeniem bez wypadku to jedź po prostu wolniej. Jak grasz na monitorze to tam bardzo słabo czuć prędkość i to może być problem w jeździe za szybko.
  • Odpowiedz
Czy możecie polecić jakieś ścigałki, gdzie realnie będę się ścigać ale w user friendly setupie?


@alverini: każda ale musisz poświęcić kilka godzin na naukę toru i szukania odniesień gdzie i jak hamować. Wiem, nie brzmi to ekscytująco ale znacznie szybciej tym sposobem nauczysz się jeździć. Tak jak @hellfirehe napisał, progres musi być w tobie nie w asystach.
  • Odpowiedz
@alverini: tak jak piszą mirki, a od siebie dodam, że polecam wybrać ACC - mniej torów i mniej fur więc bez względu jaką kombinacje wybierzesz to znajdziesz na YT filmiki gdzie będziesz mógł podpatrzyć punkty hamowania, jakie biegi/linia.

Polecam też przetestować kilka aut i wybrać potem jedno, w którym najlepiej Ci szło. Spróbuj Ferrari 296 (dostępne dopiero w DLC z tego co kojarzę), według mnie łatwe w prowadzeniu i sporo dostępnych
  • Odpowiedz