Wpis z mikrobloga

Jak coś to jakieś odpady scamuja w Szwajcarii, tutaj macie opis. Do mnie zadzwonili, pierw jakiś automat, że tutaj policja kantonalna, że rzekomo ktoś moje id ukradł i używa w nieodpowiednim celu i żebym kliknął 1 jeśli chce się z oficerem połączyć, no to spoko, kliknąłem, odbiera jakiś melepeta gadający tylko po angielsku, ja dalej gadam po niemiecku, a ten do mnie czy rozmawiam w języku angielskim. To ja mówię, że przecież to jest Szwajcaria i tutaj gada się po niemiecku lub w innym urzędowym języku, to spytał znowu czy nie mówię po angielsku bo to sprawa międzynarodowa XDD, olałem to się rozłączył.

https://www.ncsc.admin.ch/ncsc/de/home/cyberbedrohungen/drohanrufederpolizei.html

#szwajcaria
#emigracja
  • 3
  • Odpowiedz
  • 2
@An-Dagda: Nie wiem jak jest w UK bo nigdy tam nie mieszkałem, ale żałośni ci scamerzy, po angielsku tutaj coś próbować xD przez ten automat wyglądało to odrobine wiarygodnie ale potem czas prysł jak sie okazało, że oszust nie gada po niemiecku ani w żadnym innym lokalnym języku.
  • Odpowiedz
@Serylek: Podobnie w Irlandii, ale tutaj każdy po anielsku (irlandzko) mówi. Przez co moja praca ja
est utrudniona, bo jak słyszą mój akcent to się rozłączają.
  • Odpowiedz