Wpis z mikrobloga

Dzień dobry wszystkim! Mam pytanie o #parkiet, który został ułożony w 1998 roku, jak widać na klepce, na czymś brązowym.

W najbliższych 2 tygodniach konieczne będzie usunięcie parkietu. Z góry odpowiadając na ewentualne pytania, niemożliwe jest jego odświeżenie i pozostawienie.

Czy ktoś może mieć pojęcie, jaki to mógł być rodzaj kleju i jak najlepiej przygotować się do procesu usuwania go z wylewki? Czy należy powziąć środku ostrożności jak przy subicie? I czekać do czerwca/lipca na firmę, który ściąga to mechanicznie, czy jeśli zależy mi na czasie to usuwać to ręcznie. Nie szydźcie jeśli głupi to pomysł, bo jestem tylko różowym paskiem samotnym na placu boju. Najpierw parkiet zdjąć ręcznie, a potem wydłubywać do gołej wylewki ten klej jeszcze nie wiem jakim narzędziem, może ktoś ma pomysł :)

Dziękuję za wszelkie uwagi i zainteresowanie tematem.
#remontujzwykopem #parkieciarz
Seduire - Dzień dobry wszystkim! Mam pytanie o #parkiet, który został ułożony w 1998 ...

źródło: IMG_4361

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@skaza:
Taki klej to można nawet szpachelką odciąć tylko stuknąć lekko młotkiem aby odszedł od posadzki. Multi to luksus aby opka się nie zmęczyła.
Ale szlifierka kątowa to będzie trochę overkill. Tym to można usuwać jakiś beton z posadzki jak tynkarze zachlapali i nie posprzątali a tutaj jest zwykły klej.
  • Odpowiedz
@Seduire: możesz śmiało to usuwać, to nie żaden subit. Jak jest czas na zabawę to nawet skrobakami, a jak nie to tak jak skaza napisał, tarcza garnkowa i lecisz.
  • Odpowiedz
  • 1
@Smarek37: @tos-1_buratino @skaza Dziękuję za zainteresowanie i sugestie. Przede wszystkim ogromna ulga, że klej nie jest klasy subit, że trzeba się przebierać za kosmonautę, żeby usunąć parkiet i klej z wylewki. Po oczyszczeniu będzie wylewka samopoziomująca. A co na nią położymy, czy płytki, czy panele quict step to jeszcze nie wiadomo. Parkietu nie jest dużo bo tylko 5-6 metrów kwadratowych. Chciałbym też zrobić to tak, żeby było jak najmniej kurzu.
  • Odpowiedz
@Seduire: jak 5-6 matrów to serio wystarczy skrobak za 10 zł. To czasami schodzi bardzo lekko jak jest słaba niezagruntowana wylewka więc może będzie z pół godziny roboty jak się uda.
  • Odpowiedz