Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkanie #budujzwykopem #kredythipoteczny

Czesc mireczki, przychodze z pytaniem, chcialbym kupic mieszkanie. Ceny w Warszwie są jakie są, nie zarabiam najgorzej bo jest to 10k na czysto ale w swietle oczywiscie cen nieruchomosci nie jest to za duzo. Zastanawiam sie czy odkladac pieniadze i miec jak najwiecej wkladu wlasnego zeby ten kredyt byl jak najmniejszy, ale z tymi zarobkami to jeszcze z pare lat. Czy odlozyc na wklad wlasny tle co tyle i ładowac sie w kredyt na jakies 3 pokojowe mieszkanie. Co myslicie? Pytam powaznie, jestem dosc młodą osobą i srednio wiem na co zwrocic uwage i tak dalej. Chcialem dom na poczatku, ale działki aktualnie nawet pod Warszawą są obecnie #!$%@? drogie i po prostu nie stac mnie aktualnie na dom, a zycie na wynajmie juz.. no czas sie zainteresowac tematem mocniej. Z góry dzieki
  • 8
  • Odpowiedz
@staley: sprawdzałeś jaką masz zdolność? Na oko to tak z 600/700k(rata 5k) + 20% wkładu. Czy znajdziesz takie mieszkanie jakie Ci się podoba za taką kwotę? No i czy masz te 100-200k wkładu?
  • Odpowiedz
@staley:

wkladu wlasnego zeby ten kredyt byl jak najmniejszy


nonsens; kapitał z wkładu własnego może "pracować", nie ma sensu ładować kasy w nierucha po to żeby jeszcze płacić ratę wyższą niż najem przy obecnej sytuacji na rynku

policz jak ci się to spina, jakie masz perspektywy zawodowe i tyle
  • Odpowiedz
@staley: Oczywiście brać kredyt na docelowe mieszkanie gdy tylko uda ci się zebrać minimalny konieczny wkład własny i zdolność kredytową.

Nie licz absolutnie na to że więcej odłożysz, że mieszkania spadną albo inne omamy z niedomieszkania.

Tak tylko informacyjnie - w ostatnie 12 miesięcy ceny mieszkań w Warszawie urosły o 20%. Na mieszkaniu za 600k to jest już 720k. To oznacza że przez rok musiałbyś odkladac 100% swojej pensji i nadal
  • Odpowiedz
  • 0
Jak to mieszkanie dla Ciebie, to kupuj jak najszybciej i mieszkaj. Jeśli jesteś sam to pomyśl o 2-pokojowym. Wystarczy póki dzieci nie ma. A potem możesz zmienić na większe biorąc kredyt wspólnie z małżonką.
  • Odpowiedz